Sinan Oğan AKP’nin göçmen politikasını övdü..

Sinan Oğan AKP’nin göçmen politikasını övdü..
26 Mayıs 2023 09:05

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından “Adeta Cumhur İttifakı’nın bir elemanı gibi” şeklinde tanımlanan Sinan Oğan, “Suriyeli kardeşlerimiz ülkelerine dönmeye başladı” dedi.

 

 

Cumhurbaşkanlığı ilk tur seçimlerinden önce TRT önünde gerçekleştirdiği eylemde “Kanalları Erdoğan’ın babasının malı gibi tepe tepe kullanıyorsunuz” ifadelerini kullanan Sinan Oğan, 28 Mayıs’taki ikinci tur seçimlerinde Erdoğan’ı destekleyeceğini açıkladıktan sonra TRT’de canlı yayına katıldı.

 

Oğan, TRT Haber’deki yayında iktidarın göçmen politikasını şu şekilde değerlendirdi: “Orada bir PKKistan kurma hayali var. Hatta bizim Hatay’ı da tehdit ediyor. Türkiye’nin askeri operasyonları bu planı yerle bir etmiştir. Sığınmacıların dönüşüyle de bu proje sonsuza dek çöpe atılacaktır. Türkiye bir taraftan operasyon yapıyor. Diğer taraftan da sürdürdüğü imar çalışmalarıyla da onların güvenle dönmelerini sağlıyor. Suriyeli kardeşlerimiz ülkelerine dönmeye başladı.”

 

 

İlk tur seçimlerinde Erdoğan için çalıştığı iddialarını hatırlatan Oğan, Erdoğan’a ilkeler bazında destek sunduğunu savunarak, “Hani pazarlıkçıydık” sorusunu yöneltti.

Sinan Oğan, ilk tur seçimlerden önce “Ülkemizi Suriyeli işgalinden kurtaralım” ifadelerini kullanmıştı.