CHP’li Adıgüzel: Afganistan, Irak, Libya ve İran doğumlu 215 bin seçmen tespit ettik!

CHP’li Adıgüzel: Afganistan, Irak, Libya ve İran doğumlu 215 bin seçmen tespit ettik!
5 Şubat 2023 09:43

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, Yüksek Seçim Kurulu’ndan (YSK) aldıkları veriler çerçevesindeki yabancı seçmen sayısını açıkladı. CHP’li yönetici; Suriye, Afganistan, Irak, Libya ve İran doğumlu 215 bin seçmen tespit ettiklerini, bunların 115 binin 2019 seçimlerinden sonra ilk kez oy kullanacağını belirtti.

 

 

Gazete Duvar’dan Serkan Alan’a konuşan Adıgüzel, yatırım karşılığı vatandaşlık verildiğini belirterek, “Acaba bir gecede seçmen listelerinde milyonlarca artış olur mu?” diyerek belli aralıklarla listeleri aldıklarını ve kontrol ettiklerini söyledi.
CHP’li yönetici, oy sayımından sonra önemli olanın ıslak imzalı tutanağın alınması olduğunu belirterek, şunları aktardı:

“Dünyanın en üst teknolojisini de yapsak, roket teknolojisi de yapsak 973 ilçede, 50 bini aşkın köy ve mahallede işini, görevini iyi yapacak 200 bini aşkın görevliye ihtiyacımız var. Bir yandan da kendi aramızda seçim için felaket senaryolarını konuşuyoruz, bunun üzerine çalışıyoruz.”

 

 

“Kadıköy’deki bir sandıkta 15 kişi görevlendirip Urfa Akçakale’de kimse yoksa bir anlamı yok” diyen Adıgüzel, geçen dönem bin 35 sandığa görevli bulamadıklarını, bu dönem CHP olarak hedeflerinin her sandıkta en az bir CHP’li, iki de Millet İttifakı görevlisinin bulunması olduğunu aktardı.