Maltepe’de coşkulu buluşma! Yüzbinler akın akın alana geliyor

Maltepe’de coşkulu buluşma! Yüzbinler akın akın alana geliyor
21 Nisan 2019 14:10

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun çağrısı üzerine bugün saat 14:00’te Maltepe sahilindeki miting alanında yapılacak “İstanbul’a Yeni Bir Başlangıç Buluşması”na az bir süre kaldı. İmamoğlu’nun alana yaklaştığı öğrenilirken, onu bekleyen kalabalık ise anbean artmaya devam ediyor.

 

 

 

 

Özlem Güvemli-Hande Zeyrek-Fatma Vurgun-Kubilay Altuğ/İstanbul

 

İstanbullular, Maltepe’deki miting alanını yavaş yavaş doldurmaya başladı. İstanbul’un çeşitli il ve ilçelerinden gelen vatandaş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, “Önümüzdeki beş yıl, bir belediye başkanının beş yılı değil. 16 milyon insanımızın beş yılı. Sizi onun için davet ediyorum. Gelin güzel bir pazar gününde saat 14’de Maltepe’de buluşalım” daveti üzerine Maltepe’ye akın ediyor.

 

 

İstanbul’a Yeni Bir Başlangıç Buluşması”na katılmak için Maltepe’ye giden gençlerin metroda hep bir ağızdan İzmir Marşı’nı coşkuyla söylemesi vatandaşlardan büyük alkış aldı.

 

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, Anadolu’nun her yöresinden yaptığı dans ve şovlarla “İstanbul’a Yeni Bir Başlangıç Buluşması”na gelenleri binleri coşturdu.

 

maltepede-yeni-bir-baslangic-bulusmasi-anadolu-atesi-2

 

maltepede-yeni-bir-baslangic-bulusmasi-30

 

MEHTER TAKIMI SAHNEDE

Sahnenin bir yanında mehter takımı diğer yanında Beylikdüzü Gençlik Senfoni orkestrası sahne aldı. Mehter takımının “Hoş gelişler ola Mustafa Kemal Paşa” marşı büyük alkış aldı.

 

“MUSTAFA KEMALİN ASKERLERİYİZ”

 

Coşkun kalabalık sık sık “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” ve “Hak-hukuk-adalet” sloganları atarken hep bir ağızdan İzmir marşı ile İBB’nin yeni başkanı Ekrem İmamoğlu’nu bekliyor…

maltepede-yeni-bir-baslangic-bulusmasi-25

DİKKAT ÇEKEN DÖVİZ VE PANKARTLAR

 

Alandaki, “İmamoğlu varsa çözüm var”, “Asla yalnız yürümeyeceksin”, “Bankamatikçilere geçit yok”, “Çok yakıştın İstanbul’a, “Hakkımızı da İstanbul’u da yedirmeyiz”, “Sadece İstanbul değil, tüm Türkiye seni bekliyor” yazılı pankart ve dövizler dikkat çekti.

 

maltepe

 

 

 

maltepede-yeni-bir-baslangic-bulusmasi-11

 

“İstanbul’a Yeni Bir Başlangıç Buluşması”na giden gençler hep bir ağızdan İzmir Marşı’nı söyledi.

 

 

resim2_8095131

 

 

Esenyurt’tan Maltepe’ye gelen Atmaca ailesinin 8 aylık Ömer Atmaca’da vatandaşların ilgi odağı oldu.

 

maltepede-yeni-bir-baslangic-bulusmasi-5

 

75 yaşındaki Gülizar Yıldız da tekerlekli sandalyesiyle Yeni Bir Başlangıç Buluşması’na gelenlerden…

 

 

maltepede-yeni-bir-baslangic-bulusmasi-gulizar-yildiz-75-yasinda

 

Yorumlar

Yorumlar