Adıyaman’ın yeni başkanı Tutdere: Bayram hazırlıklarımız tamam!

Adıyaman’ın yeni başkanı Tutdere: Bayram hazırlıklarımız tamam!
8 Nisan 2024 14:55

Adıyaman Belediye Başkanı Abdurrahman Tutdere, Ramazan Bayramı dolayısıyla yazılı mesaj yayımladı.

 

 

Mesajında birlik ve beraberliğin önemini vurgulayan Tutdere,“Sevgili hemşehrilerim; birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma ayıRamazan’ı geride bırakarak, Ramazan Bayramına erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.Bayramlar değerlerimizi yeniden hatırladığımız, birlik, beraberlik ve dayanışma duygusunu yeşerttiğimiz, kırgınlık ve dargınlıkları geride bırakarak kalpleri birleştirdiğimiz kıymetli günlerdir. Bu kıymetli günlerin Adıyaman’ımız başta olmak üzere, ülkemize ve dünyamıza barış, sevgi ve esenlik getirmesini dilerim.” dedi.

 

 

BAYRAM İÇİN HAZIRLIKLAR TAMAM

 

 

Öte yandan, Ramazan Bayramı için gerekli tedbirlerin alındığını ve mezarlıkların ziyarete hazır hale getirildiğini belirten Tutdere, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kıymetli hemşehrilerimizin huzurlu bir bayram geçirmeleri için tüm birim amirlerimizle gerekli çalışmalarımızı tamamladık. Bu kapsamda Mezarlıklarımızı ziyarete hazır hale getirdik, tüm güvenlik tedbirlerimizi aldık. Kültür ve Sosyal İşler, Temizlik İşleri, Mezarlıklar, Zabıta, Ulaşım Hizmetleri, Su ve Kanalizasyon Müdürlüklerimiz de 9 günlük tatil boyunca herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için çalışmaya devam edecek. Fen İşleri Müdürlüğümüzde de nöbetçi ekiplerimiz bulunacak. Vatandaşlarımız herhangi bir aksaklık durumunda, ALO 153’den de ilgili amirliklere ulaşabilecek.”

 

 

BAYRAM SÜRESİNCE TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ

 

 

Başkan Tutdere ayrıca, bayram süresince 10-12 Nisan tarihleri arasında toplu taşımanın saat 06.30 ve 23.00 saatleri arasında ücretsiz olacağını, arife gününde ise mezarlıklara ücretsiz ring seferleri düzenleneceğini kaydetti. Ücretsiz ring güzergahları ise şu şekilde:

 

– Altınşehir – Bulvar – Atatürk Caddesi -Mezarlık

– Pirin – İtfaiye Önü – 1. Çevreyolu – Eski Zey Caddesi – Mezarlık.

– Organize Sanayi (Konteyner Kent) – Gülbeyaz Sitesi – Karapınar Caddesi – Mezarlık.