Kılıçdaroğlu: Ne biçim savcısın sen? Adalet dağıtmıyor musun sen?

Kılıçdaroğlu: Ne biçim savcısın sen? Adalet dağıtmıyor musun sen?
16 Mayıs 2017 14:17

CHP lideri gazeteci Oğuz Güven’in tutuklanmasına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu “İnsanda biraz vicdan olur. Ne biçim savcısın sen? Adalet dağıtmıyor musun sen?” diye konuştu. Kılıçdaroğlu daha sonra Emin Çölaşan’ın bugün köşesine taşıdığı ‘mağdur anne mektubunu’ okudu.

 

 

 

 

CHP Genel BaşkanıKemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuşuyor. Konuşmasının başında dün hakkında tutuklama kararı verilen Cumhuriyet Gazetesi İnternet yönetmeni Oğuz Güven’in tutuklanmasına değinen Kılıçdaroğlu “10 Cumhuriyet çalışanı tam 198 gündür tutuklu. FETÖ terör ötgütünü savunmaktan. Oysa bunların tüm hayatı FETÖ ile mücadele ile geçti… Gazetenin hesabından bir tweet atıldı. 55 saniye sonra değiştirildi. Sen misin o tweeti atan? Önce gözaltı ardından tutuklama… İnsanda biraz vicdan olur. Ne biçim savcısın sen? Adalet dağıtmıyor musun sen? Direnmesini bilmiyor musunuz siz? Oğuz Güven cezaevine gülerek gitti. O da biliyor ki içerde olmayla dışarda olmanın arasında fark yok. Türkiye’yi yarı açık cezaevine çevirdiler” diye konuştu.

 
EMİN ÇÖLAŞAN’IN KÖŞE YAZISINI KÜRSÜDEN OKUDU

 

 

 

Kılıçdaroğlu daha sonra kürsüden Sözcü yazarı Emin Çölaşan’ın bugün köşesine taşıdığı İzmir Aliağa cezaevinden kendisine gönderilen bir ‘mağdur’ mektubunu okudu.

 

 

‘BİZ NEYİN NE OLDUĞUNU BİLİYORUZ’

 

 

16 Nisan öncesi sarf ettiği ve çok tartışılan “kontrollü darbe” ifadesini yineleyen CHP lideri “Neden darbenin asıl faillerinin ortaya çıkmasına izin vermiyorlar? Biz neyin ne olduğunu biliyoruz…” diye konuştu.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar