Çankaya Belediye Başkanı Güner: Cumhuriyetimizi yeniden aydınlık günlerine kavuşturacağımızı umuyorum!

Çankaya Belediye Başkanı Güner: Cumhuriyetimizi yeniden aydınlık günlerine kavuşturacağımızı umuyorum!
9 Nisan 2024 11:02

Ankara Kent Konseyi’nin (AKK) düzenlediği Kültürden Kültüre İftar Programı’na katılan Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner, “Bu seçimlerle birlikte başlayan Türkiye ittifakı dediğimiz, Ankara’da da Ankara ittifakı adını verdiğimiz birliktelikle, Cumhuriyetimizi yeniden aydınlık günlerine kavuşturacağımızı umuyorum” dedi.

 

 

Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner, AKK’nin düzenlediği Kültürden Kültüre İftar Programı’na katıldı. Gençlik Parkı’ndaki iftar yemeğinde Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş ve Ankara’da seçimi kazanan CHP’li 16 belediye başkanı bir araya geldi.

 

 

Programda 16 ilçe belediye başkanına ressam Epik Refikman’ın eserinin yer aldığı “İyi ki geldiniz” yazılı plaket takdim edildi. Başkan Güner, plaketini Prof. Dr. Ruşen Keleş’in elinden aldı. Takdim sırasında konuşan Başkan Güner, şunları söyledi:

 

 

“Ruşen Hocamla beraber bu ortamda olmak, belediyeciliğin markası olabilmiş Sayın Genel Başkanım Murat Karayalçın ile aynı masada buluşabilmek, Sayın Mansur Başkanımızla birlikte bu dönemde hizmet edebilmek benim için çok büyük bir onur. Burada pek çok farklı sivil toplum kuruluşundan, meslek grubundan, farklı kökenlerden ve görüşlerden katılımcıyla bir aradayız. Cumhuriyetimizin kuruluşunda ve Milli Mücadelede olduğu gibi bir aradayız ve bugün Cumhuriyetin kuruluşundan 100 yıl sonra ikinci yüzyılın ilk seçiminde de yine Ankara’da çok anlamlı ve değerli bir tablo ortaya koyabildiğimizi düşünüyorum.

Kent Konseyimiz ve Başkanımız Halil İbrahim Yılmaz heyecan ve profesyonellikle bu işi yürütüyor. Bugün burada bize bu güzel ortamı sağlayan Ankara Kent Konseyimize teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında da bu seçimlerle birlikte başlayan Türkiye ittifakı dediğimiz, Ankara’da da Ankara ittifakı adını verdiğimiz birliktelikle yeni bir dönemin de kapısını aralayacağımızı, kentlerimize çok iyi hizmetlerde bulunacağımızı ve Cumhuriyetimizi yeniden aydınlık günlerine kavuşturacağımızı umuyorum. Hepinize saygılar sunuyorum, iyi ki varsınız.”