Bağdadi’ye ait olduğu ses kaydı ortaya çıktı! Pentagon’dan flaş açıklama geldi

Bağdadi’ye ait olduğu ses kaydı ortaya çıktı! Pentagon’dan flaş açıklama geldi
29 Eylül 2017 10:29

Daha önce “ağır yaralandığı” veya “öldüğü” iddia edilen IŞİD lideri Ebubekir el-Bağdadi’ye ait olduğu iddia edilen ses kaydı ortaya çıktı ABD Savunma Bakanlığı, ses kaydının incelendiğini bildirdi.

 

 

 

 

ABD Savunma Bakanlığı, terör örgütü IŞİD lideri Ebubekir el-Bağdadi’ye ait olduğu iddia edilen ses kaydının incelendiğini bildirdi.

 

Rus hava saldırısında öldüğü iddia edilen Bağdadi’ye ait olduğu öne sürülen ses kaydı ortaya çıktı. ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı koalisyonun sözcüsü Albay Ryan Dillon, Bağdat’tan video konferansla bağlandığı ABD Savunma Bakanlığındaki basın toplantısında, “Ölümüne ilişkin kesin kanıt olmadığı için onun hayatta olduğunu varsaymaya devam etmiştik” dedi.

 

“HABERDARIZ, İNCELİYORUZ”

 

ABD Ulusal İstihbarat Dairesi sözcüsü ise, “Ebubekir el-Bağdadi’ye ait olduğu iddia edilen ses kaydından haberdarız. Ses kaydını inceliyoruz. Doğruluğundan şüphelenmek için herhangi bir nedenimiz olmamasına rağmen, bu noktada doğrulama yapmamız da gerek” dedi.

 

Öte yandan Bağdadi’ye ait olduğu iddia edilen ses kaydında, Türkiye, İran ve Rusya’nın Astana’daki Suriye görüşmelerine ilişkin yorumlarının da yer alıyor.

 

İHA

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar