Sedat Peker’in gündeme getirdiği Yalıkavak Marina’daki çalışmalar yeniden başladı

Sedat Peker’in gündeme getirdiği Yalıkavak Marina’daki çalışmalar yeniden başladı
23 Temmuz 2022 08:51

Palmali Holding sahibi Mübariz Mansimov’dan elinden alınan Yalıkavak Marina’ya iki katlı otel yapmak için belediyeye tadilat projesi ruhsatı başvurusunda bulunan şirket, ruhsat verilmeden inşaata başladı.

 

 

Sedat Peker’in iddiaları ile gündeme gelen ve Mübariz Mansimov’un elinden şaibeli bir satışla alındığı iddia edilen Yalıkavak Marina’da tek katlı eski otel binası yıkılarak yerine iki katlı otel yapımı için Bodrum Belediyesi’ne tadilat ruhsatı için başvuruda bulunan şirket, gerekli izin verilmeden inşaata başlamıştı.

Şikâyetler üzerine belediye tarafından iki kez mühürlenen Yalıkavak Marina’da mühür fekki yapılarak inşaat faaliyetlerine devam edildi.
Cumhuriyet’ten Miyasi İlknur’un haberine göre; marina arazisinde totalde 5 bin 500 metrekare yapılaşma iznine rağmen denize dolgu alanı da dahil yasal izinden fazla yapılaşma görülüyor. Mansimov, mühürleme ve yıkım kararına rağmen inşaatın sürmesini marinanın yönetim kurulundan istifa etse de Mehmet Ağar’ın etkisine bağlıyor.

 

 

Bodrum Belediyesi: Yıkım kararı uygulanacak

 
Bodrum Belediyesi basın bürosu, yapı ruhsatı başvurusu beklemede olan Yalıkavak Marina’nın kaçak inşaat nedeniyle iki kez mühürlenmesine rağmen inşaatın sürmesi üzerine savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu, yıkım kararının uygulanacağını kaydetti.
Organize suç örgütü liderliğinden aranan Sedat Peker ilk videolarında eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ı FETÖ’den ceza alıp tahliye edilen Palmali Holding’in sahibi Mübariz Mansimov Gurbanoğlu’na kumpas kurmakla suçlamıştı. Peker’in iddiasına göre; Ağar, Mansimov’u tehdit ederek Bodrum’daki Yalıkavak Marina’ya el koymuştu.

Sedat Peker’in iddialarını yanıtlayan Mehmet Ağar ise, “Rica üzerine yönetici olarak buradayım. Bizi buradan uzaklaştırınca yapılacak olan da belli: Buraya mafya çökecek” demişti.

İçişleri Süleyman Soylu’nun “Ben olsam 48 saat içinde bırakırım” açıklamasının ardından, Mehmet Ağar yönetim kurulu başkanlığından istifa etmişti.