İngiltere’de tüm gözler Türk asıllı gelinde

İngiltere’de tüm gözler Türk asıllı gelinde
8 Eylül 2013 09:15

İngiltere’de cumartesi günü yapılacak Yeni İşçi Partisi düğününde  Ankara eski Belediye Başkanı ve eski devlet bakanlarından Mehmet Altınsoy’un torunu Tony Blair’in büyük oğlu Euan Blair ile evlenecek.

 

Düğünde tüm gözler eski İngiltere Başbakanı Tony Blair’in büyük oğlu Euan Blair’in (29) evleneceği Türk asıllı gelinde olacak.
İngiliz gazeteleri, “Tony Blair’in gerçek varisi geri geliyor”  “Tony Blair’in oğlu Euan uzun süreli aşkıyla eski Başbakan’ın Buckinghamshire’daki malikanesinde evleniyor” manşetli haberlerinde düğüne sayfalar ayırdı. Haberlerde, ABD?nin ünlü Yale Üniversitesini bitirdikten sonra çalıştığı Amerikan bankası Morgan Stanley’deki işini babasının yolunda gitmek için bırakıp hükümetin iş programında yer alan Coventry merkezli Sarina Russo’da  iş geliştirme müdürü olan Euan Blair’in 10 Downing Street’in radarına girdiği ve 10 Downing Street’i hedeflediği ileri sürüldü.

 

Euan Blair ve sekiz yıldır birlikte olduğu kendinden dört yaş küçük kız arkadaşı Suzanne Ashman (25)  Buckinghamshire’da Tony Blair’in 2008  yılında  4 milyon sterline satın aldığı iddia edilen  Wotton Underworld’deki South Pavilion malikanesinde yapılacak düğünle dünya evine girecek.

 

Eski Savunma Bakanı Geoff Hoo’un tanıştırdığı çiftin geçen yıl Kuzey Londra’da  Islington semtinde müşterek bir ev satın aldıkları öğrenildi.

 

Cumartesi günü South Pavilion’da çadırların kurulacağı Cumartesi günü İngiltere’nin gözünün bu düğünde olacağı öğrenildi. Davetliler listesi güvenlik açısından  çok gizli tutuluyor. Tony Blair’e yakın kaynaklar, düğünün bir güç şovu olabileceği gibi Blair’lerin ve Ashman’ların sade bir aile toplantısı  ile de yetinebileceklerini söylediler. Paparazziler şimdiden Kraliyet düğünleri dışında en önemli  düğünün  yapılacağı South Pavilion’u görüntüleme planları yapıyorlar.

 

60 milyon sterline yakın  servetiyle Zenginler Listesi’ne giren Tony Blair’in şirketine  katkılarından  dolayı Tony Blair’in meleği olarak İngiliz basınında ismi geçen Türk asıllı gelin,  çok güzel ve kültürlü olarak tanımlanıyor ve  Şu anda Social  Finance’da analizci olarak çalışıyor.

 

Tony Blair ve eşi Cherie Blair’in çok sevdikleri ve tatillerinde yanlarından ayırmadıkları Suzanne Ashman, Oxford Üniversitesi’ne bağlı Trinity College’da politika ve felsefe bölümünü bitirdi.

 

83 yaşında ölen eski  Devlet Bakanı ve Ankara eski Belediye Başkanı Mehmet Altınsoy’un kızı Sedef Altınsoy’un (59) ,14 yıl önce boşandığı  yarışcı milyoner Jonathan Ashman’dan olan kızı Suzanne Ashman kültürü ve zarafetiyle dikkat çekiyor. Annesi Sedef Altınsoy da dünyada havaalanı ihalelerine girerek İngiltere’de iş dünyasının dikkatini üzerine çekti.