Günay Kodaz, kurultayda Akşener’e karşı aday olacak

Günay Kodaz, kurultayda Akşener’e karşı aday olacak
21 Haziran 2023 08:41

Ortak Akıl Platformu’nun, Kurucular Kurulu üyesi Günay Kodaz’ı İYİ Parti lideri Meral Akşener’in karşısına çıkaracağı iddia edildi.

 

 

İYİ Parti, 3. Olağan Kurultayı’nı 24 Haziran Cumartesi günü yapacak. Yeniden aday olacak Akşener’in kongrede ittifakın geleceğine ilişkin de netleşen fikirleri aktaracağı belirtiliyor. Akşener’in seçim sonrası yalnızca Kurucular Kurulu’yla toplantı yapmadığı öğrenildi. Parti içi muhalefet olan Ortak Akıl Platformu’nun, Kurucular Kurulu üyesi Günay Kodaz’ı Akşener’in karşısına çıkaracağı iddia edildi.

Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre, partinin A takımından oluşan muhalif isimlerin Akşener’in karşısına aday ve yeni bir kadro çıkarma hazırlıklarının devam ettiği ifade ediliyor. Parti içi muhalefet, Akşener’e karşı aday çıkarıp çıkarmayacağını ise yarın açıklayacak. Muhalif grubun Kodaz’ı aday gösterme iddiası üzerine il başkanları Akşener’e destek açıklaması yaptı. Ancak, İYİ Parti Aydın milletvekili Ömer Karakaş’ın il başkanlarına ‘imza verilmemesi’ şeklinde mesaj attığı öğrenildi. Kodaz’ın partinin bazı WhatsApp gruplarından çıkarılması da dikkat çekti.

 

 

‘AKŞENER BİZE KAPILARINI KAPATTI’

 

 

Kodaz, “Partinin kurumsallığa ulaşamadığını, gittikçe yapının bozulduğunu fark ettim. Partinin ideallerine örtüşmeyen bir kararlar süreciyle karşı karşıyayız. Biat edeceksek AKP’de MHP’de siyaset yapabilirdik. Yola çıktığımızda her şeyi bize soran bir Akşener, 8 yıl sonra geldiğimiz noktada hiçbir şekilde bizimle muhatap olmayan bir Akşener’e dönüştü. Akşener bize kapılarını kapattı. Bana görev verilirse layığıyla yaparım. O kürsüye çıktığımda kazanmak için çıkarım” dedi.