CHP'li Marmaris Belediye Başkanı'nda cenazede AKP-CHP gerilimi açıklaması

CHP'li Marmaris Belediye Başkanı'nda cenazede AKP-CHP gerilimi açıklaması
12 Ağustos 2013 17:50

Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde, herkesin ‘Hollandalı Ahmet’ diye tanıdığı turizmci Ahmet Özkal’ın toprağa verildiği sırada, Marmaris Belediye Başkanı CHP’li Ali Acar, geçen dönem AK Parti’den Belediye Başkan adayı olan Doğan Tugay’ın korumasıyla yaşadığı gerginlik hakkında basın açıklaması yaptı.

CHP İlçe Başkanlığı’ndaki açıklamada Acar’a bazı milletvekilleri de destek verdi. Acar,” Doğan Tugay’ın onuru, haysiyeti, şerefi varsa 2014 yerel seçimlerinde karşıma çıksın. Cesareti varsa sandıkta hesaplaşalım” dedi.

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, dün toprağa verilen turizmci Ahmet Özkal’ın defnedilmesinin ardından yaşanan gerginlikle ilgili CHP İlçe Başkanlığı’nda basın açıklaması yaptı. CHP Muğla Milletvekilleri Ömer Süha Aldan, Tolga Çandar, Tunceli Milletvekili Kamer Genç ve çok sayıda partilinin de destek vermek üzere yanında bulunduğu Başkan Acar,  her zaman sağduyulu ve olaylardan kaçınan taraf olduklarını, kimsenin şahsına kişisel bir hakarette bulunmadıklarını söyledi.
 
DÜRÜSTLÜĞE DAVET ETTİ

Cenazede yaşananları anlatan Başkan Acar, cenazeye yanında koruma yokken hatta cep telefonu bile olmadan gittiğini belirterek şöyle dedi:

“Mezarlıkta, Doğan Tugay’ın geçtiğini fark ettim ve bir iki adım attıktan sonra omuzumdan birisi dokundu. Arkaya döndüğümde Tugay, iki parmağıyla dudağımın köşesine dokunarak, ‘Ulan selamıma neden cevap vermiyorsun’ dedi. O anda onun gösterdiği yere yumruk yedim ve yere düştüm. Bu kabullenilemeyecek bir hadise. Bir insan iki parmakla dudağa neden dokunur Demek ki noktayı gösterdi. Koruması da bana vurdu.”

SANDIKTA HESAPLAŞMAYI TEKLİF ETTİ

Başkan Acar, Bizler adabıyla edebiyle görevimizi sonuna kadar yerine getiren insanlarız. Külhanbeyliği, eşkiyalığı hiç bir zaman yol olarak kendimize belirlemedik. Nasıl Başbakan şu anda ‘Halk iradesi’ diye söylemlerde bulunuyorsa. Doğan Tugay’ın onuru, haysiyeti, şerefi varsa 2014 yerel seçimlerinde karşıma çıksın. Sandıkta hesaplaşalım. Attırdığı o yumruğun hesabını orada görelim diye konuştu.

ÇANDAR SALDIRI PARTİMİZE YAPILMIŞTIR

CHP Muğla Milletvekili Tolga Çandar da, olayı partilerine yapılmış bir saldırı olarak değerlendirerek şunları söyledi:

“Burada birimize yapılmış bir saldırı Genel Başkanımız ve tarihimize yapılmış bir saldırıdır. Bu ülkenin onuru bizim üzerimizdedir. Böyle mafyavari tutumlarla bizim yöneticilerimizi, üyelerimizi sindirebileceklerini düşünmeleri bile büyük bir saflıktır. CHP’yi tanımamışlar demektir. Biz asla öfke ve kin duyguları taşımıyoruz. Ancak sormaktan da kendimizi alamıyoruz. AKP Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük suç örgütü müdür ki, onun başındaki adam bir Kasımpaşa kabadayısı üslubuyla çıkıp ona buna ağza alınmayacak laflarla konuşabiliyor. Onun Belediye Başkan adayı, demokratik olarak seçimi kazanan Belediye Başkanı’na kin güdüyor ve arkasından bir fırsatını bulunca fiili saldırıda bulunabiliyor.”