Atatürk ve cumhuriyeti hedef alan Musa Ebu Cafer, İçişleri Bakanlığı’nın terör listesinde El Kaide üyesi olarak aranıyor

Atatürk ve cumhuriyeti hedef alan Musa Ebu Cafer, İçişleri Bakanlığı’nın terör listesinde El Kaide üyesi olarak aranıyor
3 Aralık 2022 09:17

Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Cumhuriyet dönemini hedef alan Musa Ebu Cafer’in İçişleri Bakanlığı’na bağlı www.terorarananlar.pol.tr sayfasında terör örgütü El Kaide üyesi olarak arandığı ortaya çıktı.

 

 

Kendisini “Musa Hoca” olarak tanıtan kişinin, 14 Kasım 2018 tarihinde ulu önder Atatürk’ü sevenleri kâfir ilan ettiği açıklaması geçtiğimiz günlerde gündem olmuştu. “Musa Hoca” şu skandal ifadeleri kullanmıştı; “Bunlar İslamı köken yıkmaya çalışmışlar. Müslümanlara ağır darbe vurmuşlar. Şeriatı yeryüzünden silmeye çalışmışlar. Hilafeti kaldırmışlar. Cumhuriyetin ilk yıllarında olduğu gibi. İşte bunlar asıl düşmanlardır. O münafıklar cehennemin en alt tabakasında olacaklardır.”

 
Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Atatürk’ü ve Cumhuriyeti hedef alan Musa Ebu Cafer’in kim olduğu ortaya çıktı. Musa Ebu Cafer’in İçişleri Bakanlığı’na bağlı www.terorarananlar.pol.tr sayfada Terörden Arananlar Listesi’nde 2 milyon TL ödülle arandığı ve “yeşil kategori” de El Kaide terör örgütü üyesi olarak yer aldığı görüldü. Musa Ebu Cafer, listede “Musa Olğaç” ismiyle yer alıyor.

“Davet Minber” isimli web sitesi ve sosyal medya hesaplarında laiklik ve Cumhuriyet karşıtı yayınlar yapması yapan Musa Ebu Cafer’in yayınlarına Türkiye’de erişim konusunda resmi bir engellemenin olmaması ise dikkati çekti.

TIKLAYIN – Atatürk’ü sevenleri ‘kâfir’ ilan eden Musa Ebu Cafer, Cumhuriyet dönemini de hedef aldı: Münafıklar en büyük düşmanlardır

“Musa Hoca”nın birlikte yayın yaptığı Samet Dagül de Terörden Arananlar Listesi’nde. Dagül, “yeşil kategori” de ve El Kaide terör örgütü üyesi olarak yer alıyor.