Yollar göle döndü, duvar araçların üzerine çöktü

Yollar göle döndü, duvar araçların üzerine çöktü
4 Mart 2018 15:35

İstanbul’da bazı bölgelerde dolu ve sağanak yağmur etkili oldu. Eyüp’te bir parkın duvarı yağmur nedeniyle çöktü. Duvarın üzerine çöktüğü toplam 5 araç zarar gördü. 1 aracın ise devrildiği görüldü. Ataköy’de ise bazı rögarların taşması sonucu yollar göle döndü.

 

 

 

EYÜP’TE PARKIN DUVARI ÇÖKTÜ

 

Eyüp’te bir parkın duvarı yağmur nedeniyle çöktü. Duvarın üzerine çöktüğü toplam 5 araç zarar gördü. 1 aracın ise devrildiği görüldü.

 

 

ATAKÖY’DE YOLLAR GÖLE DÖNDÜ

 

İsrtanbul’da sabah saatlerinden başlayan yağmur nedeniyle Ataköy’de bazı rögarların taşması sonucu yollar göle döndü.

İstanbul’da sabah saatlerinden başlayan ve etkisini arttıran yoğun yağış hayatı olumsuz yönde etkiledi. Bakırköy Ataköy’de bazı rögarların taşması sonucu yollar göle döndü. Oluşan su birikintilerinde sürücüler zor anlar yaşarken belediye ekipleri de suları tahliye edebilmek için çalışma başlattı.

 

CAMİ BAHÇESİNİ VE GİRİŞİNİ SU BASTI

 

Eminönü’nde tarihi Ahi Çelebi Camisini bu sabah etkisini arttıran yağış nedeniyle yine su bastı. Caminin bahçesi ve giriş bölümü tamamen sular altında kaldı. Caminin halılarının bir kısmııslandı. Cami imamı öğlen saatlerinde camiye geldiğinde pantalon paçalarını sıvayıp terliklerini giyerek camiye girebildi. Öğlen namazını kılmak için camiye gelen vatandaşların bazıları da ıslanmamak için duvarlara tırmanarak camiye girebildi. Bazı vatandaşlar ise geri dönmek zorunda kaldı.

İmam cemaatin ayaklarının ıslanmaması için bahçeden cami girişine kadar taş döşeyerek kendince çözüm bulmaya çalıştı.

Camiye namaz kılmak için gelen Mustafa Esen ‘Burayı sürekli su basıyor, biz bu durumdan şikyetçiyiz. Bizim caminin hocası ilgileniyor ama sesini duyan yok. Millet camiye giremiyor, namazını kılamıyor, gelen geri dönüyor. Belediyeye söylüyoruz, kimse bizim sesimizi duymuyor. Hep yağmur yağdığından böyle oluyor. Tuvalet pislikleri de buraya geliyor’ diye konuştu.

Cemaat ve cami imamı bu duruma çözüm bulunması için yetkililerden yardım talep etti.

Özgür EREN -Ersan SAN/İSTANBUL, (DHA)

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar