Parti kurmakta kararlı olan İnce, uzmanlardan kadro kuruyor!

Parti kurmakta kararlı olan İnce, uzmanlardan kadro kuruyor!
7 Ağustos 2020 10:00

MUHARREM İnce’nin CHP’den ayrılıp yeni parti kuracağı yönündeki işaretler artıyor. İnce, kuracağı partide görmek istediği isimlere teklif götürmeye başladı. Yakın çevresine de “Yeni partide eski CHP’li bir tek ben olacağım” demiş. “Cumhuriyetçileri bir çatı altında toplayacak bir parti olacak” diyormuş. Partinin isminde de “cumhuriyet” ismi yer alacakmış.

 

Abdulkadir Selvi / Hürriyet

 

PARTİ KURMAKTA KARARLI

 

Bu durumda CHP’nin İnce’yle temas kurması beklenmez mi? Çünkü kurulacak olan yeni parti en çok CHP’yi etkileyecek. İnce’nin kurmaylarına sordum. Şu ana kadar CHP yönetiminden kimse irtibat kurmamış. “Parti kuruyormuşsun. Gel konuşalım. CHP bölünmesin” diyen çıkmamış. CHP yönetiminin bir kısmı “Muharrem İnce CHP’den ayrılıp yeni parti kuramaz” diyormuş. Muharrem İnce de yakın çevresine, “Kararlıyım. Partimi kuruyorum” diye konuşuyormuş.

 

UZMAN İSİMLERLE GÖRÜŞÜYOR

 

Yeni parti kurma çalışmalarına başlayan Muharrem İnce’nin, eski CHP’liler ya da eski siyasetçiler yerine daha önce siyasete girmemiş olan uzman isimlerle görüşmeler yaptığı söyleniyor. İnce’nin alanında uzman isimlerden oluşan bir parti kurmaya çalıştığı ifade ediliyor.

Yazının tamamını okumak için tıklayın

Yorumlar

Yorumlar