Kılıçdaroğlu: FETÖ’nün siyasi ayağı nerede?

Kılıçdaroğlu: FETÖ’nün siyasi ayağı nerede?
16 Temmuz 2019 13:54

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, “Kim FETÖ’cü? Bunlar değil mi? Aynı zihniyet. ‘Aynı menzile gidiyorduk’ diyor. Bir ipte iki cambaz vardı şimdi bir cambaz düştü diğer cambaz ipin üstünde oynuyor. Bunu hep beraber görüyoruz.” şeklinde konuştu.

 

 
Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

-15 Temmuz darbe girişimi kimden gelirse gelsin, hangi gerekçeyle gelirse gelsin, her zaman yer yerde darbecilere karşı çıkacağız. Türkiye’de demokrasi toparlanamamışsa bunun nedeni darbelerdir.

-251 şehidin kanlarının yerde kalmaması için FETÖ’nün siyasi ayağı nerede bunu bilmeye ihtiyacımız var.

-Türkiye’nin demokratik bir anayasaya ihtiyacı var. Herkesin kendisini bulacağı bir anayasa yapmak zorundayız

-Baklavacı, akademisyen, çiftçi, işsiz, Bank Asya’nın önünden geçeni buldun ama en güçlü adamları bulmadın.

-Bir kadın öğretmen, başörtülü. FETÖ’cü diye gözaltına alınıyor. Alınabilir, soru sorulabilir. Ama bu kadın öğretmen yeni doğum yapmış. Çocuğu bir haftasını doldurmamış. Bu çocuğun anne sütüne ihtiyacı var. İtiraz ettim. Hemen ‘Sen FETÖ’cüsün’ diye bizi suçladılar. Biraz vicdan. Çocuğun anne sütü içmesine neden müsade etmiyorsun? Haksızlığa direnmek lazım.

-(FETÖ borsası) Dayısı olan, parası olan dışarıda. Garibanlar, askeri öğrenciler içeride. Bunların içeride ne işi var? Sırtı kalınlar dışarıda.

-Bir kişinin gözaltına alınması için MİT’in Emniyet’in ya da MASAK’ın raporu olması lazım. Fettah Tamince’yle ilgili üçünün de raporu var. Nerede Fettah Tamince? Devletin protokolünde. Neden Fettah Tamince’ye ayrıcalık sağlanıyor? Neden işlem yapılmadı?

-17-25’i milat almışlardı. Fettah Tamince 17-25 Aralık’tan sonra Fethullah Gülen’le görüşen kişidir.

-Kim FETÖ’cü? Bunlar değil mi? Aynı zihniyet. ‘Aynı menzile gidiyorduk’ diyor. Bir ipte iki cambaz vardı şimdi bir cambaz düştü diğer cambaz ipin üstünde oynuyor. Bunu hep beraber görüyoruz.

-Eren Erdem, Osman Kavala, Musa Kart, Hakan Kara, Güray Öz hepsi hapiste. Hayatları FETÖ’yle mücadeleyle geçmiş. Emre İper, Önder Çelik, Mustafa Kemal Güngör hapiste. Barış istedi diye Füsun Üstel, Tuna Altınel hapiste. Bilim insanları, çocuklarımızı yetiştiriyorlar. Hapisteler.

Yorumlar

Yorumlar