CHP’li vekiller, adaylık için nabız yokluyor!

CHP’li vekiller, adaylık için nabız yokluyor!
24 Aralık 2018 12:36

CHP’de yerel seçimlerde belediye başkan adayı olmak isteyen vekiller çalışmalarını sürdürürken Kılıçdaroğlu, milletvekili olan adaya sıcak bakmıyor.

 

 

Ali Açar/ Cumhuriyet

CHP’de aday belirleme çalışmaları sürerken, açıklanmayan bazı il ve ilçelere milletvekillerinin aday olmak istediği, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun ise milletvekillerinin partisinde olan belediye başkanlıklarında aday gösterilmesine sıcak bakmadığı öğrenildi.

 

 

CHP’de 4 Ocak’a ertelenen PM toplantısı nedeniyle açıklanmayan il ve ilçelerde heyecan yaşanıyor. CHP kulislerinde Grup Başkanvekili Özgür Özel’in İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için nabız yokladığı ileri sürülürken, Kılıçdaroğlu’nun ise mevcut belediyeler için milletvekillerinin adaylığına sıcak bakmadığı belirtiliyor. İzmir’de Tunç Soyer ismine karşı İYİ Parti’den Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu’nun, “CHP’nin ittifakımız ve İzmir ortak adayı noktasında Türk milliyetçilerinin hassasiyetini gözeteceğini umuyorum. İzmir’de partimizin yüzde 12-13 oyu var ve tabanımızı Tunç Soyer ismine oy vermeye ikna etmek çok zor olur” sözlerinin ardından eski İstanbul milletvekili İlhan Kesici isminin gündeme geldiği konuşuluyor. Kılıçdaroğlu’nun milletvekillerinin içinden sadece Balıkesir örgütünün tepkisini azaltmak için adaylıktan geri çekilen Ahmet Akın’ı, kabul etmesi halinde seçilecek bir yerden belediye başkanlığına aday göstereceği söyleniyor.

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar