CHP’de değişim isteyenler Atatürk’ün huzuruna çıkıp şikayet mektubu yazdı!

CHP’de değişim isteyenler Atatürk’ün huzuruna çıkıp şikayet mektubu yazdı!
12 Ağustos 2018 15:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) içerisindeki kurultay tartışmaları devam ediyor.

 

 

CHP içindeki muhalifler dün Anıtkabir’e giderek, Ata’ya şikayet mektubu yazdı.

Şikayet mektubunda, “Cumhuriyet Halk Partisi Kuruluş ilkelerini kaybetmiştir. Acilen Cumhuriyet Halk Partisinin Kuruluş amaç ve ilkelerine dönmesi gerekmektedir. Bizler çok üzgünüz” gibi ifadeler yer aldı.

1

Öte yandan bir basın açıklaması da yapan grup, “Acil değişim istiyoruz değişim şart değil farz olmuştur…” diye belirtti.

2

“HATIRLATMAK İSTİYORUZ”

İşte Ata’ya yapılan o şikayet:

“Sevgili Paşam, Senin huzuruna Türkiye’nin dört bir yanından gelen Gençler ve Kadınlarız.

Senin Devrimlerin ışığında Bugüne kadar insanlığın refahı için hizmet ettik, çalıştık, yoluna hayatımızı adadık.

Cumhuriyet Halk Partisi Senin ve bu topraklar uğruna şehit düşmüş vatan evlatlarının bize emanetidir. Kurmuş olduğun Cumhuriyet Halk Partisi Kuruluş ilkelerini kaybetmiştir. Acilen Cumhuriyet Halk Partisinin Kuruluş amaç ve ilkelerine dönmesi gerekmektedir. Bizler çok üzgünüz.

Bizlere tanıdığın hakları, Onuru tekrar bu ülkenin evlatlarına hatırlatmak istiyoruz.

Adalete, Demokrasiye inanan kadına ve Gençlere önem veren Eşit Seçilme Hakkı tanıyan, dili, dini, ırkı, mezhebini ayırmadan insanları sahiplenen, teknoloji, bilim ile gelişmiş yönetim sistemleri kurarak Türkiye’mizi güçlendiren, diğerini ötekileştirmeden ülkemiz için elele veren ve en önemlisi söylediklerini savunduklarını önce partisi içinde uygulayan adil yönetimler istiyoruz.

Geleceği, bugünleri gören ve bize ışık tutan Sevgili Atam sana minnettarız. Ruhun şad olsun.”

3

“ACİL DEĞİŞİM İSTİYORUZ”

Bursa Nilüferliler Derneği Başkanı Ercan Osman Acar ve Avrupa Birliği İşsizliğe çözüm Eğitim ve Dayanışma Derneği Başkanı Gül Soydan tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Biliyor musunuz?

Atatürk’ün kürsüsü, Atatürk’ün koltuğu en önemlisi de Cumhuriyet Halk Partisi işgal altında…

Haksızlığın, Hukuksuzluğun, Adaletsizliğin kolkola vermiş birkaç kişi tarafından zorla ve hile ile yapıldığını biliyor musunuz?

Acil değişim istiyoruz değişim şart değil farz olmuştur…

Bizler Cumhuriyet Halk Partisinin üyeleri olarak Adalete, Demokrasiye inanan, Kadına ve Gençlere önem veren, Eşit seçilme hakkı tanıyan, delegelik sistemini kaldırarak üyeyi güçlendiren, dili, dini, ırkı, mezhebini ayırmadan insanları sahiplenen;Teknoloji Bilim ile gelişmiş yönetim sistemleri kurarak örgütleri güçlendiren ve en önemlisi söylediklerini, savunduklarını önce partisi içinde uygulayan yönetimler istiyoruz..

Bizler Cumhuriyet Halk Partiliyiz. Ne Ahmet ne Mehmet ne de Bir başkası bizi ilgilendirmiyor… Kişiler gelip Geçicidir asil olan Cumhuriyet Halk Partisidir..

Değişim ve yenilenmeye ayak uyduramayan, kendini yenilemeyi ret eden örgütleri bitap düşürenleri ve bu düzensizliği Cumhuriyet Halk Partisi Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e şikayet etmeye gidiyoruz.

Bursa’dan gelip bu yürüyüşe Polatlı’dan başlamımızın sebebi Kurtuluş savaşında ve tarihteki yeri ve önemidir. 2 gün önce başladığımız bu yolculuk bugün Atamıza şikayet ile son bulmuştur

Burada Türkiyenin her tarafından partimizin neferleri vardır..

Burada Mustafa Kemalin Askeri olmaktan utanmayan her defasında daha da güçlü bağıran Cumhuriyet Halk Partililer var…

Burada verdikleri imzaları hiçe sayılan Kurultay Delegeleri var…

Burada Gençler var Burada Kadınlar var.. Kısaca Burada HALK var…

Bizler Türkiyedeki Cumhuriyet Halk partisine Gönül veren ve oy veren tüm kişiler HEPİMİZ Atamızın kurduğu Cumhuriyet Halk Partimizin kuruluş amaçlarına azmine , kuruluş ayarlarına döndürmeden bizlerde bu yoldan dönmeyeceğiz..

Cumhuriyet Halk partisi kimsenin babasının malı değildir.. Koltuk savaşları için kimse Cumhuriyet Halk Partisini yıpratamaz . Halk için değil kendileri için , egoları için orda olanların hepsi DERHAL defolsun gitsin.

İnanıyoruz ki Kazanan biz olacağız Cumhuriyet Halk Partisi olacak ve dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti olacaktır.”

4

5

Yorumlar

Yorumlar