Sefaköy’de kumaş fabrikasında yangın

Sefaköy’de kumaş fabrikasında yangın
26 Eylül 2013 07:18

Sefaköy’de kumaş fabrikasında henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonrasında söndürüldü.

Sefaköy Teyfik Bey Mahallesi Tahsin Tekoğlu Caddesi üzerinde bulunan kumaş fabrikasının çatı kısmında, henüz bilinmeyen bir nedenle saat 23.30’da yangın çıktı. Fabrikadan yükselen alevleri fark eden vatandaşlar durumu itfaiye, polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine Kocasinan, Bakırköy, Sefaköy itfaiye ekipleri sevk edildi. Alevlere müdahale eden itfaiye, yangını yaklaşık 1 buçuk saatte söndürdü. İtfaiye ile polis herhangi bir can kaybı ya da yaralalaiinın olmadığı yangının çıkış sebebini araştırıyor.

“ALLAH KORUDU”

Yangından dolayı panik yaşadıklarını söyleyen Muhammet Gün, “Büyük bir ses geldi. Daha sonra alevler yükselmeye başladı. Gündüzleri işçiler çalışıyor. Bu saatte kimsenin olduğunu zannetmiyorum. Normalde mesaiye kalıyorlar ama; bugün kalmamış olmaları lazım. Büyük bir ihtimalle çalışan yok içeride. Allah korudu. Fabrika yaklaşık 1000 metrekarelik büyüklükte” diye konuştu.