Savaşçı

Savaşçı
19 Aralık 2019 17:32

Sevgili okurlarım yazımın başlığı olan ‘’Savaşçı’’ her Pazar FOX TV’de akşam 20.30’da yayımlanan bir yerli dizinin adı.

 

 

 

Dr. İbrahim ÖZDOĞAN H&H YORUM

 

 

 

İzleyenler konusunu elbette çok iyi bilir ama izlemeyenler için ben bu diziden kısaca bahsetmek istiyorum.

 

 

Muhteşem bir dizi!

 

 

Konusu emperyalist güçlerin yerli vatan hainlerini kışkırtmasıyla Türkiye’nin, Türk ulusunun başına gelen korkunç kanlı olaylar ile dış Türklerin sorunları ve anavatan ile olan bağlantıları kapsamında bekledikleri soydaş yardımları oluşturuyor.

 

 

Ayrıca çok güçlü ölçüde Türklük duygusu/fikri işleniyor; öyle ki Türk birliğine doğrudan vurgu yapılıyor.

 

 

Terörle savaşı canlandıran ‘’Savaşçı’’ dizisi verdiği tüm mesajlarda Türk birliğine, ortak Türk kültürüne doğrudan vurgu yapıyor.

 

 

Örneğin düşmanlar tarafından akıtılan 1 damla Türk kanının öcünün alınacağı mesajından tutun da dizide rol alan askerlerin, subayların, generallerin adları hiçbir Arap kültür emperyalizmiyle ilişkisi olmayan tamamen ulusal ve Türklüğü anımsatan adlar.

 

 

Örneğin;

Yüzbaşı Kağan.

Astsubay Emre.

Üsteğmen Serdar.

Handan hemşire.

Astsubay Yener.

Üsteğmen Oktay.

Teğmen Çiğdem.

Teğmen Yeter.

Teğmen Kürşat.

Üsteğmen Savaş.

Teğmen Savaş.

Albay Kopuz.

General Kutalmış.

 

 

Ve yine Türklük mesajı veren isimleri ile müsemma onlarca oyuncu.

 

 

Rol alan asker kahramanlara verilen adlara dikkat ettiğimiz zaman doğrudan Türklüğe vurgu yaptığı ve adlar yoluyla da olsa Arap kültür emperyalizminden sıyrılmamız gerektiği mesajı verilmektedir.

 

 

 

‘’Savaşçı’’ dizisinde bordo bereli askerlerin vatanı ve Türklüğü kurtarma yolunda kahramanca çarpışmaları konu edinerek ulusumuzun milli bilinci keskinleştirilmektedir ve çok etkili olduğunu düşünüyorum.

 

 

Hele bin yıllık Arap kültür emperyalizminin ulusumuzun beyinlerinde yaptığı korkunç travmalara ilaveten Erdoğan’ın 17 yıllık Arapçılık baskısının din ve imam hatip okulları yoluyla daha da bir şiddetlendirmesine karşı ‘’Savaşçı’’ dizisi Arap kültür emperyalizmine karşı kullanılan bir insektisit(böcek öldürücü) niteliğinde etkiye sahiptir.

 

 

 

Tayyip Erdoğan’ın Anadolu’da ezici çoğunluğu oluşturan Türk nüfus oranını aşağı çekmek için Suriyeli 6 milyon Arap ile 2 milyon Ortadoğulu nüfus çöplüğünü yurdumuza taammüden taşıması karşısında ulusumuzun biriktireceği Türklük duygusu/fikrinin ne kadar önemli olduğunu anlatmaya bile gerek yoktur.

 

 

 

Türkçede ‘’Mahkeme kadıya mülk değildir’’ diye bir atasözü vardır ve çok doğrudur.

 

 

 

Tayyip Erdoğan’da elbette bulunduğu makamdan bir gün demokratik yollarla aşağı inecek ve iktidara gelen kadro onun Türklüğe verdiği tüm zararları def edecektir.

 

 

 

Elbette yurdumuza doldurduğu 8 milyonluk Ortadoğulu çöplük nüfusu da def edecektir.

 

 

 

İşte bunun için Türklük bilincinin öncelikle potansiyel bir güç haline gelmesi gerekir ki zamanı geldiğinde bu kinetik bir güç olarak etkili bir şekilde kullanılabilsin.

 

 

 

Dizinin geçtiğimiz Pazar gecesi en son oynanan bölümünde askerlerin kurduğu timler ve bugün Doğu Türkistan’da Çin zulmü altında yaşayan Türkler konu edinilmişti.

 

 

 

Doğu Türkistan’dan Çin zulmü nedeniyle kaçan bir grubun mücadelesi konu edinilmişti.

 

 

 

Grubun lideri Çolpan vücuduna ameliyatla sakladığı önemli bilgi ve istihbaratı ilgilendiren belgeler de bu Doğu Türkistanlı kahramanlarla birlikte kurtarılmalıydı.

 

 

 

Senaryo gereği bunun için general Kutalmış ‘’Turan timi’’ adını verdikleri iyi eğitimli bir timi görevlendirdi.

 

 

 

‘’Turan’’ sözcüğü Türklerin Orta Asya’daki yurtlarına verilen addır ve Türk birliğini simgeler.

 

 

 

İşte senaryo gereği oluşturulan bu ‘’Turan timi’’n de tüm Türk yurtlarından kahramanlar olması itibariyle Türk birliğine doğrudan vurgu yapılıyor.

 

 

 

Hatta bu ‘’Turan timi’’n de Kenan Mahmudov adlı Azeri oyuncu doğrudan Türklüğü anımsatan Yüzbaşı Bahtiyar adı ile görev aldı.

 

 

 

Senaryo gereği Çin zulmünden kaçan Doğu Türkistanlı soydaşlarımız kurtarılıyor ve bordo bereli askerlerce törenle karşılanıp ay yıldızlı kırmızı beyaz Türk bayrağı ile yine ay yıldızlı mavi gök renkli Türk bayrağı birlikte dalgalandırılıyor.

 

 

 

Hatta kaçarken şehit olan Doğu Türkistanlı bir soydaşımızın üzerine kırmızı beyaz ve mavi beyaz Türk bayrakları birlikte örtülüyor ki derin duygulara ve derin teessürlere kapılmamak olası değil.

 

 

 

Sevgili okurlarım tarihin seyri içinde ve son olarak Tayyip Erdoğan iktidarında oluşturulan Arap kültür emperyalizmi sonucu Türk yurtları dışında Müslüman Arap ülkelerinin herhangi birinde, bilhassa Filistin konusunda sanki onların vatanlarını korumak Türklerin üzerine dinsel bir görevmiş gibi milleti ayağı kaldıran Arap zekeri yalayıcıları söz konusu dünyanın herhangi bir coğrafyasında Müslüman Türklerin başına felaketler yağsa kimsenin kılı kıpırdamıyor.

 

 

 

Şimdi soruyorum uzun yıllardır zulüm altında olan Doğu Türkistan, Kerkük, Musul vs Kuzey Irak’taki Türk yurtları ile uzun yıllardır işgal altında olan Azeri Türklerinin yurdu Karabağ, Batı Trakya’da Yunan hükümetinin haklarını gasp ettiği Türkler ile kimse neden ilgilenmiyor?

 

 

 

Tek nedeni var o da İslam yoluyla Türk ulusunun beyinlerinin derin kültür emperyalizmine uğraması.

 

 

Arakanlı ve Afrikalı sipsiyah Zenciler kadar bile Türkler kimseyi ilgilendirmiyor.

 

 

 

Artık Türk ulusu hem yurt içinde hem de yurt dışındaki ümmet olarak adlandırılan yaratıklara köle olmuş durumda.

 

 

 

Şunu hiçbir zaman unutmamamız gerekir ki ‘’Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur’’ ve iyilik ettiğimiz ümmet adı verilen diğer ırklar bir gün bizi sırtımızdan hançerleyecektir.

 

 

 

Ortadoğulu çöplük nüfusu yurdumuza milyonlar halinde sokanların tuzları kuru, işgalci nüfus kendilerine yapılan iyilikten dolayı onlara bir şey yapmaz ama bizi mutlaka sırtımızdan hançerleyecektir.

 

 

 

Yüce Atatürk’ün ‘’Türk Milleti! Benim hayatta yegane fahrim Türklükten başka bir şey değildir’’ ve ‘’ Orduya ilk katıldığım günlerde bir Arap binbaşısının ‘kavm-i necip evladına sen nasıl kötü muamele yaparsın’ diye tokatladığı bir Anadolu çocuğunun iki damla gözyaşında Türklük şuuruna erdim’’ sözleri ilahi mesaj niteliğindedir ve kaderin cilvesi onu doğrudan Türkçü yapmıştır.

 

 

 

Bu gerçekler ışığında yoğun emek ve zengin oyuncu yoğunluğu ile Türklük mayası ile kurgulanmış Savaşçı’’ dizisi gerçekten izlenmeye ve başkalarına önerilmeğe değer.

 

 

 

Tayyip Erdoğan’ın çevirttiği saçma sapan ve tümü yalan olan Osmanlıcılık dizilerine karşı ‘’Savaşçı’’ dizisi Türklüğü diriltmede tam bir panzehirdir.

 

 

 

Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla çevrilen uydurma Osmanlıcılık dizileri padişahlığı yeşertmek ve onu tek adam haline getirip krallaştırmak içindir.

 

 

 

‘’Savaşçı’’ dizisi ise gerçek Türklük ruhunu aşılamak için kurgulanmış.

 

 

 

‘’Savaşçı’’ dizisinin senarist ve yapımcılarının Türklük vurgusunu daha da derinleştirmelerini ve senaryo gereği soydaşlarla ilişkileri daha da çeşitlendirmelerini beklemekteyiz.

 

 

 

Çünkü geleceğe ışık tutacaktır.

 

 

 

7 yaş üzeri herkesin izleyebileceği bu ‘’Savaşçı’’ dizisi Arap kültür emperyalizmine karşı güçlü bir kaledir bence.

 

 

 

 


Yazarın Son Yazıları:
Türk ordusunu taammüden mahvetti
Tayyip Erdoğan’a karşı tüm muhalefet partileri ortak demokratik milli mücadele başlatmalıdır
Fetö teröristlerine af isteyen ya gafil ya hain ya da kaset korkusu olan şerefsizlerdir!