Kılıçdaroğlu’nun ekibinden seçim tahmini!

Kılıçdaroğlu’nun ekibinden seçim tahmini!
27 Mart 2023 12:25

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ilan edilmesinin üzerinden 20 gün geçti. Aday ilan edildikten sonra Altılı Masa dışındaki siyasi partilere destek ziyaretleri yapmaya başlayan Kılıçdaroğlu, mesaisinin büyük bölümünü ise deprem bölgesine ayırdı.

 

 

 

Kılıçdaroğlu’nun önümüzdeki günlerde hızlanacak kampanya sürecini, “Az miting, çok ziyaret” sözleriyle anlatan yakın çalışma ekibi, siyasi partilerle görüşmelerin devam edeceğini, ardından birçok kente gidileceğini anlatıyor. Kampanya süresince kadınlar ve gençler başta olmak üzere toplumun farklı kesimlerine mesajlar içeren etkinlikler yapılması, illerde kanaat önderleri ile buluşmalara devam edilmesi de bekleniyor.

 

 

Kılıçdaroğlu’nun çalışma ekibine göre AK Parti’nin seçim öncesi verdiği müjdeler, Cumhur İttifakı’nın genişlemesi için yapılan ataklar aslında sıkışmışlığın işareti. Gazete Duvar’da yer alan habere göre bu adımların yeni seçmen kazanmak bir yana sadece oy kaybını önlemeye dönük olduğu kaydediliyor. Türkiye tarihinin en kritik seçimi olarak nitelendirilen 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimi içinse “Bu seçim yüzde 56 ile biter” deniliyor…