İmamoğlu yola çıktı, diğer büyükşehir belediyeleri ne yapacak?

İmamoğlu yola çıktı, diğer büyükşehir belediyeleri ne yapacak?
10 Haziran 2023 08:34

Gazeteci Fatih Portakal, hakkında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “bayrak açtığı” yorumları yapılan ve genel başkan adayı olacağı iddia edilen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu’nu destekleyecek isimlere dair kulis bilgisini paylaştı.

 

 

Sözcü TV Ana Haber Bülteni’ni sunan Fatih Portakal; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in İmamoğlu’nu destekleyeceğini belirtti.
“İmamoğlu yola çıktı, diğer büyükşehir belediyeleri ne yapacak?” diyen Portakal, şunları söyledi:

 

 

“Mesela Adana, Mersin’in İmamoğlu’na yakın olduğu söyleniyor. İzmir rüzgara göre hareket eder diyorlar. Mansur Yavaş’ın İmamoğlu ile yol yürüyebileceği söyleniyor. Bunlar bana söylenenler, katılırlar katılmazlar, sadece iletiyorum, biz de bir iki konuşma yaptığımız için. Eskişehir’in Kılıçdaroğlu’ndan yana tavır alacağı söyleniyor. Aydın ve Muğla’nın ortada olduğu söyleniyor.

Özgür Özel, Ahmet Akın, Muharrem Erkek, Tekin Bingöl, Ali Mahir Başarır’ın Kılıçdaroğlu’na destek vereceği; Gökhan Zeybek, Engin Altay, Ali Öztunç, Gürsel Erol’un İmamoğlu’ndan yana tavır alabileceği de söylenmekte.”