CHP’li Güler: Bu nasıl ikiyüzlülük

CHP’li Güler: Bu nasıl ikiyüzlülük
13 Mart 2014 10:23

CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, Berkin Elvan için taziye mesajı yayımlayan Fethullah Gülen’i bombaladı.

 

Facebook sayfasından bir açıklama yayınlayan Birgül Ayman Güler’in “bu nasıl ikiyüzlülük” ifadesini kullandı.

 

Güler şunları yazdı:

 

“YUH DERİM, BAŞKA BİR ŞEY DEMEM!”

 

“Fethullah Gülen Berkin için mesaj yayımlamış… “Sağduyu ve uzlaşıyla örgülenmesi gereken devlet aklının öfke ve kine mağlub olduğu zor günler geçirmekteyiz. Bu nefret atmosferi…. “ diyor.

 

Bu nasıl bir ikiyüzlülük? 10 yıldır iktidar ortağı idi; kendi emrindeki devlet, 7 yıldır yüzlerce aydını kendi müritlerinin tezgahladığı davalarda “sağduyulu-uzlaşılı devlet aklı”yla mı tutsak almıştı?

 

Bu “nefret atmosferi” AKP iktidarı içinde doğrudan kendi eliyle yaratılmamış mıydı? Bu zihniyet, 15 yaşın ölümü üzerinden bile kirli siyasetine devam edebiliyor…. Yuh derim, başka bir şey demem!”

 

HEPİMİZ TEYAKKUZDAYIZ, BİZİ AYRIŞTIRMAYA KALKIŞMA!

 

“Fethullahçılık, Berkin’in ölümü üzerinden kirli siyasetine devam etmekle kalmıyor. Bir de, sözüm ona taziye mesajında, “temkin ve teyakkuzunu korumayı başarmış alevi kardeşlerimize sabrı cemil niyaz ederim” diyor…. 15 yaş çocuğunun devlet şiddetiyle ölümü alevi olanlarımızı değil, hepimizi teyakkuza geçiriyor… Bu zihniyet, çocuk katlini bile mezhep ayrıştırması için kullanmaktan geri durmuyor… Cemaat denen bu örgütlenmeye her zamankinden daha fazla dikkat gerek!”

 

“BÜYÜK VE KUTLU İDEOLOJİK MÜCADELE”

 

Birgül Ayman Güler, bir takipçisinin “siz YUH diyorsunuz ama ne hikmetse İzmir İl başkanı olan zat FG hocasına ve CEMAAT için methiyeler düzüyor. Ne hale düştü CHP kimlerin eline kaldı.. Sizlerin gayretli açıklamaları onların yaptıkları gafları düzeltmeye yetmiyor artık” mesajına ise şöyle yanıt verdi:

 

Güler, “gaf düzeltmek” için açıklama yapmıyorum. Büyük ve kutlu ideolojik mücadeleye tarafım, açıklamalarım bu amaçladır” dedi.

 

Kaynak: Odatv.com