‘İyi ki boyum uzun da biraz koruyabildim’

‘İyi ki boyum uzun da biraz koruyabildim’
22 Nisan 2019 09:38

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun yanında bulunan ve ona sarılan başdanışmanı Deniz Demir o anları anlatırken şöyle dedi: “İyi ki boyum uzundu. Bu sayede Genel Başkanımız daha az darbe aldı. Sadece yumruklarla değil, tekmelerde de saldırdılar. Çok büyük bir tehlike atlattık.”

 

 

Gazete Duvar’da yer alan habere göre CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu saldırıya uğradığı anda yanında bulunan başdanışmanı Deniz Demir, saldırıya ilişkin ilk işaretlerin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a yönelik gerçekleştiğini anlattı. Demir, boyunun uzun olması sayesinde Kılıçdaroğlu’nu koruyabildiğini söyledi.

 

 

Başdanışman Demir,Kılıçdaroğlu’nun konvoyundan önce cenaze alanına gelen Mansur Yavaş’a yönelik ilk işaretlerin göründüğünü söyledi ve şöyle konuştu: “Ardından biz geldiğimizde önce yuhalamalar başladı. ‘Bay Kemal ne işin var burada’ diye seslenenler oldu. Cenaze için saf tuttuğumuzda sözlü saldırılar arttı. O kadar ki, İmam provokasyonu engellemek için hızlıca namaza geçti. Namaz sonrasında ise fiili saldırı gerçekleşti.”

 

GÖZLÜĞÜ ELİNDEN ALDIM

Kılıçdaroğlu’nun biraz ilerde duran aracına da saldırı olduğunu, bu nedenle araca ulaşamadıklarını anlatan Demir, Saldırı Kılıçdaroğlu’nun ilk tepki olarak gözlüğünü çıkardığını ve eline aldığını söyledi. Demir, “gözlüğü Sayın Genel Başkanın elinden aldım. Gövdemle ona siper olmaya çalıştım. İyi ki boyum uzundu da biraz koruyabildim. Ama sadece yumruklar değil, tekmeler de her taraftan geliyordu” diye konuştu.

 

Deniz Demir, olayı anlatırken bir kaç kez “çok büyük tehlike atlattık” ifadesini kullandı.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar