İBB’den Bayraktar’a: Millet dersinizi verdi, vermeye devam edecektir

İBB’den Bayraktar’a: Millet dersinizi verdi, vermeye devam edecektir
11 Nisan 2024 13:10

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar’a yanıt verdi.

 

Fotoğraf: İBB

 

 

Ticaret Bakanlığı dün, 54 ürün grubunda İsrail’e ihracat kısıtlaması getirdi. Kısıtlanan ürünler arasında ‘uçak benzini ve jet yakıtı’nın bulunması gündem olmuştu. Yakıtın Baykar tarafından satıldığı iddia edilmişti.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın abisi Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, iddiaya ilişkin yaptığı açıklamada İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef alarak “Tasmalı köpeklerini saldırtmayı bırak” demişti.

Haluk Bayraktar, söz konusu iddiayı İmamoğlu’nun iletişim kampanyalarını yürüten strateji ekibinde yer alan bir İBB çalışanının ortaya attığını ileri sürerek şunları demişti: “Bizim için nefsin izzeti yoktur yaptığın işin izzeti vardır. Attığınız iftiralar bizde bir toz zerresi kadar iz bırakmaz. Milletimiz de, Gazzeliler de bizim duruşumuzu iyi bilir. İsrail’e jet yakıtı sattığımız iftirasını atan alçak kim diye baktım. Gördüm ki İBB Başkanının iletişim kampanyalarını yöneten strateji ekibinde yer alıyormuş. ‘Alevilerin de PKK’sı olmalı’ diye yazılar yazıyor, DHKP-C güzellemesi yapıyormuş. Bu PKK’lıları besleyen Ekrem İmamoğlu’na sesleniyorum: Tasmalı köpeklerini saldırtmayı bırak. Yalandan başka söyleyecek lafın varsa, mertçe yüzümüze söyle de cevabını verelim.”

 

 

İBB, Bayraktar’a yanıt verdi.

 

 

Belediyenin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada şunlar dendi:

*Haluk Bayraktar isimli kişinin sosyal medya platformu X paylaşımında İBB ve Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na yönelik yalan ve iftiralara yer verildiği görülmüştür.

*Haluk Bayraktar isimli kullanıcı hakkında, bu asılsız iddialarından dolayı, hem kişisel hem de kurumsal hukuki süreç başlatılacaktır.

*Ramazan ayında bile iftira ve kumpastan geri durmayanların, bayramda da aynı kötülüklere devam etmesine şaşırmıyoruz. Bu şahıs ve benzerleri sosyal medyada dezenformasyon yaparak içindeki kin ve nefreti toplumu kutuplaştırmak için kullanıyor.

*Bu millet sizin kötü aklınıza 31 Mart’ta dersini verdi, vermeye de devam edecektir.