Dershaneler

Dershaneler
9 Ocak 2019 22:03

Günümüzde dershane ismi verilen eğitim kurumlarının kapanması ile öğrencilerin eğitim desteği alabileceği imkanlar azaldı. Okul derslerine yardımcı kaynak arayan, herhangi bir sınava hazırlanan birey için yeni birşeyler öğrenmek için kaynak olarak seçeneklerden biriside internet siteleri.

 

Bugün bu sitelerden bir tanesinden kısaca bahsedeceğiz. İlk olarak sitenin tamamen ücretsiz olduğundan bahsedelim. Evet tüm içerikler tamamen ücretsiz. Peki neler var kısaca bahsedelim.

 

Öncelikle bir öğrencinin ihtiyacı olan bir çok şey var. İlkokul 1. sınıfta başlayıp eğitim hayatını sonlandırana kadar ihtiyacı olan bir çok şey mevcut. Konu anlatımları, çözümlü sorular ve çözümlü testler, deneme testler, herhangi bir konu hakkında makaleler, bir çok ders için ihtiyacınız olan içerikler mevcut.

Yazılı içeriklerin yanı sıra görsel içeriklerde mevcut. Örneğin bir dersin video ders anlatımı, örnek soru çözümleri video anlatımı bulabilirsiniz. İçerikleri sadece okula yönelik olarak düşünmeyin. Aynı zamanda teknolojiden bilişime, yazılım dillerinde de anlatım makaleleri bulmak mümkün. Örneğin dünyanın en çok kullanılan hazır web site yazılımı wordpress ile ilgili, php ile ilgili, çok kullanılan yazılım dillerinden java, c# ile ilgili makalelerde bulabilirsiniz. Tüm bunların yanında hazırlandığını bir sınav içinde kaynak bulabilirsiniz. Kpss, Ales, yks ve tyt, dgs sınavları hakkında bilgi ve dökümana ulaşabilirsiniz.

 

Kullanıcılar aynı zamanda çözmedikleri soruları da sorabilmekte tam bir dershane ihtiyacınız karşılamakta. Eğer hazırlanmakta olduğunuz bir sınav var ise yaklaşık puan hesaplama uygulamaları da mevcut. Tahmini puanlarınızı hesaplayabilirsiniz.

 

Son olarak birazda kitaplardan bahsedelim. Kitap okuma meraklıları için popüler bir çok kitap için kısa kısa özetlerimiz mevcut. Okumak istediğiniz bir kitap için okuyan kişilerin yorumlarını bulabilirsiniz.

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar