Yenimahalle’ye 100.Yıl Cumhuriyet Koruluğu

Yenimahalle’ye 100.Yıl Cumhuriyet Koruluğu
21 Mart 2024 12:01

Yenimahalle Belediyesi, Ata Mahallesi’nde “100. Yıl Cumhuriyet Koruluğu” oluşturdu. 10 dönüm alanda ıhlamur, dut, akçaağaç ve huş gibi 1000’e yakın yapraklı ağacın toprakla buluşturulduğu törende, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da vatandaşlarla birlikte ağaç dikti.

 

 

Başkan Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinden düzenlenen ağaç dikim törenine; CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Gökay Yıldırım, Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, belediye meclis üyeleri, anaokulu öğrencileri ve çok sayıda ilçe sakini katıldı.

 

 

Batıkent’te ne varsa Ata Mahallesi’ne de yaptık

 

 

Ata sakinleriyle birlikte ağaç diken Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “2009’da göreve geldiğimde Ata Mahallesi’nde bir metre kaldırım yoktu, bir tane yeşil alan yoktu. Evlerin de yüzde 70’i boştu. O günden bugüne eşit hizmet anlayışıyla Batıkent’e ne yaptıysak buraya da yaptık. Verdiğim tüm sözleri tuttum. 15 senedir hiçbir yeşil alanı başka amaçla kullandırmadık. Sadece Ata Mahallemize 40’a yakın park yaptık. Kreş, yüzme havuzu, semt birimi, sağlık ocağı, YENİMEK kurs merkezi yaptık. Burada ikinci bir sağlık ocağı ihtiyacı var ve Nisan ayında onunda temelini birlikte atacağız ve Haziran ayında da açılışını yapacağız” dedi.