'Yalçın Küçük suçtur'

'Yalçın Küçük suçtur'
18 Haziran 2012 16:07

Odatv davası kapsamında tutuklu yargılanan Yalçın Küçük, ”Yalçın Küçük suçtur. Suça ceza veremezsiniz, suçluya ceza verirsiniz. Fiile ceza veremezsiniz, faile ceza verirsiniz. Ben suç olduğum için, fail değilim. Bana ceza veremezsiniz” dedi. İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki Odatv davası kapsamında yargılandığı duruşmada konuşan Yalçın Küçük, TÜBİTAK’tan beklenen raporun gelmemiş olmasına sevindiğini belirterek, ”Bizimle ilgili iddialara ilişkin bilirkişi raporları olmadan da suçsuz olduğumuza hükmedebilirsiniz. Bizi tanıyacaksınız. Kimi yargılıyorsunuz? Onu görmeniz lazım. Ben kimim? Bana, ‘kabadayı profesör’ diyorlar. Korgeneralinden erine kadar bana verdikleri isim kabadayı profesör. Bazılarına göre filozof, bazılarına göre hukukçu. Ben TÜBİTAK kurulduğu zaman Başbakanlık danışmanıydım. Devlet Bahçeli asistanımızdı” diye konuştu.

Küçük, yazar Bekir Coşkun’un kendisi hakkında ”Mahallenin yiğidi” diye yazdığını belirterek, ”Mahallenin kızı Aysel’e 4 serseri saldırırsa, dayak yiyeceğini bile bile Aysel’i savunan adam solcudur. Ben Aysel’i savundum. Aysel, bizim için emekçidir.” dedi.

Yazar Melih Altınok’un kendisi hakkında ”Yalçın Küçük suçtur” dediğini ifade eden Küçük, şöyle devam etti: ”Nedim Şener bir numarada. Yalçın Küçük suçtur. Sait Çakır burada, ‘Benim suçum konuşmaktır’ dedi. Suça ceza veremezsiniz. Suçluya ceza verirsiniz. Fiile ceza veremezsiniz, faile ceza verirsiniz. Ben suç olduğum için, fail değilim. Bana ceza veremezsiniz. Bana yaklaşanlar iyi olmuyor. Uyarıyorum. Ben suç işlemem savcılığa bile laf etmem. Kağıda yazdım ‘Zekeriya bey beni tutuklayacaksınız, bu görevden alınacaksınız’ dedim. Alındı. Biz başımıza gelecekleri görmek için Taraf, Zaman gibi gazeteleri okuruz. Size saygımız tam ama bunları okuruz. Odatv davası Türkiye’yi rezil etti. Bizi rezil eden bir davadan dolayı yargılıyorsunuz. Size yakıştıramıyorum. 28 Ağustos 2011’de savcı, ‘iddianameyi yazmaya başlayacağım’ dedi. Saat 16.30’da iddianame açıklandı. İddianamenin hukukçu tarafından hazırlanmadığı belli. O beyefendi gitti. Bana dokundu gitti.”

Bu sözler üzerine Mahkeme Heyeti Başkanı Mehmet Ekinci, ”Zekeriya bey mi gitti?” diye sordu.

Küçük de, Cumhuriyet Savcısı Cihan Kansız’dan söz ettiğini söyledi.

Kendisinin çok dürüst olduğunu ve kendisine kötülük yapanların hepsinin başına bu tür şeyler geldiğini ifade eden Küçük, bu tür davalarda yargılananların suçlarını bilmediğini dile getirdi.

Küçük, ”Bu davaların bir özelliği vardır. İsnat ortadan kalkmaz. Ne kadar ceza alacağımızı, kaç yıl yatacağımızı hiçbirimiz bilmiyoruz. Hoş umurumda da değil. 100 yıl tutun beni umurumda değil. Görüyorsunuz, ne kadar tutarsanız o kadar gençleşiyorum. 100 yıl verebilirsiniz hiçbir şey olmaz. Yeniden diriliyor, yeniden bir ordu çıkıyor ortaya. Hiç kimse ezilmedi. 12 Eylül’de, 12 Mart’ta çıktık” dedi.

Küçük, kendisini ziyarete gelen milletvekillerine şikayette bulunmadığını belirterek, ”Rica edecektim milletvekillerine, ‘gelmeyin’ diyecektim. Ben şikayet eder miyim? Ben onlara bir şeyler anlattım, biraz ağladılar” diye konuştu.

TÜBİTAK’tan bilirkişi raporunun mahkemeye gönderilmemesine de değinen Küçük, ”Bizim hiçbirimizin rapora ihtiyacı yok. Raporluk bir halimiz yok. Bütün sırlarımızı, birbirimize söyleriz, bunlara gerek yok. Soner, benim çok iyi arkadaşım. Lütfen hepimizi bırakın” diyerek konuşmasını tamamladı.