Çakarlı, lüks araçlı ‘Gavs’larını böyle karşıladılar!

Çakarlı, lüks araçlı ‘Gavs’larını böyle karşıladılar!
5 Haziran 2023 10:57

İktidara yakınlığıyla bilinen ve ihalelerin akıtıldığı Menzil Cemaati’nin köyü Menzil’den skandal görüntüler yine sosyal medyanın gündeminde. Görüntülerde cemaat üyelerinin ‘gavs’ dedikleri cemaat lideri çakarlı, lüks araçla Menzil köyüne giriş yapıyor.

 

 

İktidara yakınlığıyla bilinen Menzil Cemaati’nden neredeyse her gün skandal bir görüntü ortaya çıkıyor. Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere pek çok kamu kurumunu ele geçiren Menzil, Adıyaman’ın Menzil köyünde kendilerine adeta bambaşka bir dünya oluşturdular.

 

İhalelerin akıtılarak holdingleşen Menzil Cemaati’nin yeni ortaya çıkan görüntüsünde cemaat üyeleri ‘Gavs’ dedikleri cemaat liderini güllerle ve ilahilerle karşılıyor. Gazeteci Timur Soykan Twitter hesabında o görüntüleri “Her gün yeni bir görüntü, Menzil tarikatının bambaşka boyuta ulaştığını gözler önüne seriyor. Kendi yönetimlerinde bir bölge oluşturdular. Videoda çakarlı araç ve son model makam aracı tarikatların holdingleşmesini, dünyevi halini gözler önene seriyor. Peşinde koşanlar da…” sözleriyle paylaştı.

 

Görüntülerde cemaat lideri köye çakarlı lüks araçla ve eskort araçla giriş yapıyor. İşte o paylaşım: