Özgür Özel Ve Engin Özkoç’un aymazlığı!

Özgür Özel Ve Engin Özkoç’un aymazlığı!
26 Temmuz 2018 08:15

Kılıçdaroğlu bugün yeterli imza sayısını aşan muhaliflerine Devlet Bahçeli’yi gölgede bırakacak şekilde sert çıktı. Kılıçdaroğlu bir yanına Engin Altay’ı öte yanına da Engin Özkoç ve Özgür Özel’i alarak, grup başkanvekilleri ile poz verdi vermesine ama H&H bu kareyle ilgili önemli bir detayı atlamadı.
Özgür Özel’in memleketi Manisa’da muhalifler 18 delegenin 18’inden de imza alırlarken, Engin Özkoç’un memleketi Sakarya’da da 14 delegenin yine tamamından oy almayı başardılar.

WhatsApp Image 2018-07-25 at 13_07_12 (1)

İşte o haber:
TBMM Başkanı Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında kabul etti. Ziyaret sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, partideki muhaliflerinin olağanüstü kurultay için imza toplamalarına ilişkin konuştu.

Kılıçdaroğlu, değişim isteyen muhaliflerin imzaları topladığı iddiası üzerine, “Toplandıysa getirsinler. Genel Merkez yerinde duruyor” dedi.

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, olağanüstü kurultay için gerekli imzanın toplandığını duyurmuştu.

 

GÜNDEMDE BERBEROĞLU VE ERDEM VAR

 

Kılıçdaroğlu, Yıldırım’la görüşmesi hakkında ise şunları söyledi:

 

“Başkanı daha önce telefonda kutlamıştım seçildikten sonra. Bu kez grup başkanvekili arkadaşlarımla beraber ziyaret ettik, seçilmesinden ötürü iyi dileklerimizi aktardık. Parlamentonun daha güçlü bir yapıya bürünmesi açısından hem parlamentodaki bürokratik düzeyin daha güçlü olması açısından hem de parlamentoda örneğin torba yasalar gibi yasaların görüşülmemesi açısından düşüncelerimizi aktardık. Bir eski milletvekili bir de hala milletvekili olan iki arkadaşımız var, Enis Berberoğlu ve Eren Erdem. Onlarla ilgili düşüncelerimizi de ifade ettik. Bir haksızlık olduğunu, yargının haksızlığa yol açtığını, gereksiz yere tutuklama olduğunu ve Enis Berberoğlu’nun parlamentoya gelip görev yapması gerekirken hala içeride tutulmasının doğru olmadığını, anayasaya aykırı uygulamalar olduğunu, yargının parlamentonun sözlerini, iradesini dinlemediğini ve devre dışı bıraktığı gerçeğini Başkan’a aktardık. Umuyoruz ki, önümüzdeki süreç içerisinde taşlar yerine oturur ve yargıya olan güven yeniden sağlanmış olur.”

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar