Marmaris Belediye Başkanı Ünlü: 650 milyon TL civarında borç var!

Marmaris Belediye Başkanı Ünlü: 650 milyon TL civarında borç var!
8 Mayıs 2024 06:38

Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü, seçimin ardından bir aylık çalışma sürecini değerlendirdi. Ünlü, “650 milyon TL civarında borç var. Bunu düzeltmek için çalışıyoruz. Maliyetleri kısacağız, gelirleri arttıracağız. İç işleyişte yeniden bir toparlanmaya gideceğiz” dedi.

 

Fotoğraf: Acar Ünlü X

 

Ünlü, başkanlık görevine seçilmesinin ardından ilk basın toplantısını yaptı. Siteler Mahallesi’nde bir restoranda düzenlenen toplantıda açıklamalarda bulunan Ünlü, mali durum, kaçak yapılar, yol otoparkları, yat limanı, SİNPAŞ inşaatı, halk plajları, Halk A.Ş. gibi kamuoyunca merak edilen soruları yanıtladı.

Bu süreçte tebrik ziyareti için çok sayıda misafir ağırladıklarını söyleyen Ünlü, “Vatandaşın birikmiş ihtiyaçlarının olduğunu gördük ve bununla ilgili hızlı bir şekilde aksiyon almaya çalıştık. Eski belediye binasının oradaki ağacın yerinden sökülmesiyle ilgili kamuoyunda derin bir üzüntü oluştu. Biz oraya sembolik bir araç diktik. Mesaj şuydu: doğamıza çevremize sahip çıkıyoruz. Bu halkın vicdanının bir mesajıydı. O alana ne yapılması gerektiğiyle ilgili hukuki süreçleri takip ediyoruz” dedi.

 

 

650 MİLYON TL BORÇ

 

 

Belediye’nin mali durumuna ilişkin bir soru üzerine 650 milyon lira civarında borç olduğunu belirten Başkan Ünlü, şunları belirtti:

“Biz hiçbir zaman zordayız gibi şeyleri konuşmayı uygun bulmuyoruz. Bu durumu toparlayacağız. 650 milyon TL civarında borcu var. Bunu düzeltmek için çalışıyoruz. Maliyetleri kısacağız, gelirleri arttıracağız. Geliri artırıcı ve maliyetleri azaltacak önlemlerimizi alıyoruz. İç işleyişte yeniden bir toparlanmaya gideceğiz. Belediyede yasal olarak da personel fazlamız görünüyor. Kısıtlama yapılması lazım. Gönül ister ki olmasın ama hem verimlilik hem kanun bunu gerektiriyor. Marmaris toparlanacak, Marmaris güçlü ve önemli bölge. Tüm bu sorunların üstesinden hep birlikte geleceğiz. Şu anda belediye başkan yardımcısı atamayı düşünmüyorum. Öncelikle sistemi anlayacağız. İhtiyaç olduğu noktada atanabilir. Şu anda sistem kuruyoruz, süreci daha sonra değerlendireceğiz.”