KURBAN BAYRAMI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

KURBAN BAYRAMI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
28 Temmuz 2019 09:45

Bayramlarda her ne kadar aileleri ziyaret etmek geleneksel bir hale gelse de son yıllarda stresli iş hayatı ve yoğun büyük şehir temposu nedeniyle bayram izinlerinde tatile çıkmayı tercih edenler de arttı. Kurban Bayramı’nda tatil planlarını şekillendirmek isteyenler bayram tatilinin kaç gün olacağını bekliyor.

 

 

 

Tatil tarihi yaklaştıkça vatandaşlar tarafından Kurban Bayramı ne zaman araması sıkça araştırılıyor. Kurban Bayramı, bu yıl 10 Ağustos (Arefe) – 14 Ağustos tarihleri arasında idrak edilecek. 9 günlük tatil olmasını bekleyenlerin ise gözü, kulağı hükümette. Hükümet, şu an için turizmcilerin de beklediği Kurban Bayramı tatil süresiyle ilgili açıklama yapmadı.

 

2019 KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

 

Arefe Günü 10 Ağustos 2019 Cumartesi

Kurban Bayramı 1. Gün 11 Ağustos 2019 Pazar

Kurban Bayramı 2. Gün 12 Ağustos 2019 Pazartesi

Kurban Bayramı 3. Gün 13 Ağustos 2019 Salı

Kurban Bayramı 4. Gün 14 Ağustos 2019 Çarşamba

 

TURİZMCİLER 9 GÜN İSTİYOR

 

Kurban Bayramı tatilinin de Ramazan bayramında olduğu gibi 9 güne çıkarılması istendi. Turizmciler Kurban bayramı sonrasına denk gelen 15 ve 16 Ağustos günlerinde kamuya idari izin verilmesini ve böylelikle toplam tatil süresinin 9 güne çıkarılmasını önerdiler. Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık da, Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasını beklediklerini ve bu konudaki kararın bir an önce açıklanmasının sektör açısından olumlu olacağını bildirdi.

 

Sözcü

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar