Kılıçdaroğlu’nun A Takımı ‘kurultay eleştirisi’ yapan partililere ‘had bildirmek’ için izin istedi!

Kılıçdaroğlu’nun A Takımı ‘kurultay eleştirisi’ yapan partililere ‘had bildirmek’ için izin istedi!
1 Temmuz 2020 10:50

CHP MYK toplantısında Genel Başkan Yardımcılarının CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na “Muhaliflerin mesnetsiz eleştirilerine sessiz kalmayalım” dediği öğrenildi.

 

 

Birgün’den Hüseyin Şimşek’in haberine göre CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında 25, 26 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek Olağan Kurultay’a yönelik hazırlıklar ele alındı. Toplantıda bazı MYK üyelerinin parti yönetimine yapılan eleştirilere karşı “cevap hakkını kullanmayı” talep ettiği ancak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bunu kabul etmediği bildirildi.

 

Edinilen bilgiye göre, CHP MYK üyeleri, Şahin Mengü, Umut Oran ve Önder Sav gibi partililerin “Salgın sürecinde seyircisiz kurultay yapmak demokratik olmamak anlamına gelir” sözlerini ve açılan “kurultayın durdurulması davasını” değerlendirdi. MYK üyelerinin Kılıçdaroğlu’na, “Daha fazla sessiz kalmayalım, söylenenleri neden sineye çekiyorsunuz” dediği ifade edildi.

 

Pandemi koşullarının geçerli olduğu bir dönemde demokratik bir kurultay yapmak istediklerini söyleyen MYK üyelerinin Kılıçdaroğlu’na, “Bize izin verin, demokratik kurultay lafı arkasına saklanarak CHP’yi iktidar yolunda suçlamaya kalkanlara hadlerini bildirelim. Sayın Genel Başkan, sizin yürüttüğünüz tutum bu insanları cesaretlendiriyor. Siz 11 büyükşehir belediyesini tek tek kazandınız. Bu zaferi CHP’nin iktidarına yönlendiren kişisiniz. Siz neden bu saldırıları sineye çekmeye çalışıyorsunuz? Bırakın yanıt verelim” dediği öğrenildi.

 
İKTİDARA ODAKLANIN

 

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun ise bu sözlerin ardından “enerjinizi kurultaya saklayın, iktidar oluyoruz” dediği bildirildi.

 

 

Yorumlar

Yorumlar