CHP’li Engin: Bilin ki kadınlarımız sandıkta bunun hesabını size ağır ödetirler

CHP’li Engin: Bilin ki kadınlarımız sandıkta bunun hesabını size ağır ödetirler
12 Ekim 2017 10:00

TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, kanun tasarısı ile müftülere nikah kıyma yetkisi verilmesini eleştirdi.

 

 

 

AKP’nin ülkemizde bunca sorun varken, Meclis açılır açılmaz, müftülüklere evlendirme yetkisi veren kanun tasarısını alelacele komisyondan geçirdiğini hatırlatan Didem ENGİN, “Genel Kurul’dan da aynı hızla geçirmeye çalışıyorsunuz.Kadın hakları konusunda çalışan sivil toplum kuruluşlarının endişelerini ve itirazlarını dile getirmelerine rağmen, kadınların sesine kulaklarınızı tıkıyor, sürekli olarak kadın haklarını geriletmeye çalışıyorsunuz, ATATÜRK’ün ileri görüşlülüğüyle 91 yıl önce 1926’da pek çok Batı ülkesine örnek olan Medeni Kanun’un altını oyuyorsunuz.” dedi.

 

 

BİRKAÇ AY ÖNCE DE CİNSEL İSTİSMARIN ÖNÜNÜ AÇMAK İSTEMİŞLERDİ

 

Geçtiğimiz yasama döneminde de bir gece yarısı önergesi ile çocuk istismarının önünü açmaya olanak veren düzenlemenin AKP oyları ile geçirilmek istendiğini hatırlatan Didem ENGİN, “Birkaç ay önce de cinsel istismarların önünü açacak bir düzenleme getirmiştiniz, halkımızın tepkisiyle geri çekmek zorunda kaldınız. Şimdi de bunu getiriyorsunuz. Belli ki hepiniz metal yorgunu olmuşsunuz!” diye konuştu.

 

KADINLAR BUNUN HESABINI SANDIKTA ÖDETİR!

 

Konuyla ilgili görüşlerini iletmek üzere Meclis’e gelmek isteyen kadın hakları konusunda çalışan sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin Meclis’e girişine izin verilmemesine de değinen Didem ENGİN, “Kadın sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin Meclis’e girişini yasaklayarak, ‘çoğunluğumuz var, istediğimiz yasayı geçiririz’ diye düşünüyorsanız, bilin ki kadınlarımız sandıkta bunun hesabını size ağır ödetirler!” sözleri ile konuşmasını tamamladı.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar