Önder, Kandil'e mektubu mu götürdü?

Önder, Kandil'e mektubu mu götürdü?
27 Şubat 2013 18:42

BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder bu akşam saatlerinde Habur Sınır Kapısı’ndan Irak’a geçiş yaptı.
 
 
Abdullah Öcalan, BDP milletvekilleriyle yaptığı görüşmenin ardından BDP, PKK’nın Kandil Dağı’ndaki yöneticileri ve Avrupa’daki PKK’lılara ‘çözüm taslağı’ adı altında mektuplar gönderdi. BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a dün teslim edilen mektuplar, adreslerine ulaştırılmaya başlandı.


 
Kandil’e mektubu götürecek kişinin Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk olduğuna ilişkin sabah saatlerinde haberler yayıldı. Ancak söylentilere göre, BDP’nin Kandil’e mektubu, İmralı’da Öcalan’la görüşen heyette yer alan İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in götürmesini kararlaştırdı.
 

Sırrı Süreyya Önder ile bugün akşam saatlerinde yanında BDP’lilerden oluşan bir grupla Şırnak’ın Silopi İlçesi’ne geldi. Buradan doğruca Habur Sınır Kapısı’na geçen Sırrı Süreyya Önder saat 17.00 sıralarında sadece kendisi ve şoförün bulunduğu otomobille Habur’dan Irak’a geçiş yaptı.


 
Bu arada BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, Grup Başkan Vekili Pervin Buldan ile Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk’ün da uçakla Kuzey Irak’a gidecekleri ileri sürülürken, bu bilgi henüz doğrulanmadı.