Sedat Peker cephesinden ‘Ali Yeşildağ’ uyarısı, Peker retweet yaptı

Sedat Peker cephesinden ‘Ali Yeşildağ’ uyarısı, Peker retweet yaptı
10 Mayıs 2023 15:41

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla yargılanan organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski koruması Hasan Yeşildağ’ın kardeşi Ali Yeşildağ’ın iddiaları üzerine açıklama yaptı. Barkın, Peker’in Yeşildağ ile bir ilgisi olmadığını belirtti. Barkın’ın ın söz konusu sosyal medya paylaşımını Peker retweet yaptı.

 

 

Organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle hakkında kırmızı bülten çıkarılan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde “dijital tecrit” altında tutulan Sedat Peker cephesinden Ali Yeşildağ’ın iddialarıyla ilgili bir açıklama geldi. Yeşildağ’ın Antalya Havalimanı’nın işletme ihalesine yönelik iddiaları gündem olmuştu.

Peker’in avukatı Barkın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, Yeşildağ ile Peker’in bağlantısı olmadığını belirtti. Barkın, “Ali Yeşildağ adına açılmış olan Ali Yeşildağ hesabında, kendisini müvekkilim Sedat Peker ile ilişkilendirilmeye çalışarak Muharrem İnce ya da başka konularda yapılan paylaşımlar, ahlaksızlıkta yeni bir aşamadır” dedi.

Barkın devamında, “Amaçlardan birinin de müvekkilimi, tecrit halini deldiği görüntüsü yaratarak, hukuki sıkıntıya sokmak olduğu kanaatindeyiz. Bu kalleşliktir. Sedat Peker’in, kendisi ya da başkası üzerinden bir paylaşım yapabilmesi, hukuku bilen herkesin artık net görebildiği biçimde, olanaklı değildir” diye belirtti.