Özel, birinci partinin genel başkanı olarak halkın sıkıntılarını anlatacak

Özel, birinci partinin genel başkanı olarak halkın sıkıntılarını anlatacak
30 Nisan 2024 08:37

Erdoğan ve Kurtulmuş’un yeni anayasayı konuşmak istediği CHP lideri Özel, görüşmede ekonomi ve yargı krizi ile belediyelerin onay beklediği yatırımları gündeme getirecek.

 

 

KURTULMUŞ ZİYARETİ

 
Kurtulmuş, bugün saat 11.30’da Özel’i ziyaret edecek. CHP kurmayları ise bu gündemin “iktidarın gündemi” olduğunu söylüyor. CHP lideri Özel’in seçim sonrası birkaç yerde yaptığı açıklamadaki “Artık milletin gündemi olmayan hiçbir konu, Meclis’in de siyasetin de gündemi olmamalıdır” sözlerine dikkat çekerek “Yeni anayasa Erdoğan’ın gündemi” diyen partililer, “Genel başkanımız, Numan Bey için de Erdoğan için de “İletişime kapımız kapalı değil” diyor.

 

 

YARGI KRİZİ ANLATILACAK

 
Ancak anayasaya uymayan biri için anayasa yapılmayacağını da vurguluyor. Bu nedenle de görüşmelerde anayasa gündeme gelirse Can Atalay üzerinden yaşanan yargı krizi gibi konuları anlatacağını söylüyor” değerlendirmesini yapıyor. Bunun dışında Özel’in halkın beklentilerine göre bir gündem oluşturduğunu belirten CHP’liler, “Bu görüşmeyle birinci parti olarak artık ülkedeki kutuplaştırmayı düşürmeyi hedefliyoruz. Ülkedeki kutuplaşma en çok Erdoğan’a ve AKP’ye yarıyor.

Kutuplaşma, bize oy vermeyen seçmenin bizi hiç dinlememesine yol açıyor. Biz de iletişime açık olduğumuzu göstererek onlara da ulaşmak istiyoruz. Ve gündemimizin onların da gündemi olduğunu gösteriyoruz. Genel başkanımızın gündeminde ekonomik krizin ana unsurları olacak. Enflasyon, asgari ücret, emekli maaşları, çareyi yurtdışında arayan gençler, yargı krizi, Ortadoğu’da yaşanan gelişmeler ve belediyelerin onay bekleyen yatırımları gibi konular var” değerlendirmesini yapıyor.

 

 

CHP’nin mevcut yönetimi “Mücadelemizi en sert şekilde yürüteceğimizi söylüyoruz. Ancak artık ortada seçimlerden birinci parti çıkan, ülke nüfusunun yüzde 60’ından sorumlu bir CHP var. Bu nedenle Erdoğan’ın bir yüz yüze görüşmede ülkenin sorunlarını dinlemesi ve hizmetlere engel olmayacak bir tavırda olması gerekiyor” diyor.