Kılıçdaroğlu’ndan ‘kulis telefonları yapmayın’ uyarısı!

Kılıçdaroğlu’ndan ‘kulis telefonları yapmayın’ uyarısı!
2 Haziran 2023 08:10

CHP’de 5 saat süren Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında tüm üyeler istifa etti. Kılıçdaroğlu, yeni yol haritasını gelecek hafta açıklayacak. Olağan kurultay sürecinin başlatılması için talimat veren CHP liderinin Meclis’teki görevlendirmeler için “Kulis telefonları yapmayın” diye uyardığı MYK’da neler konuşuldu, hangi konulardan şikâyetler geldi?

 

 

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, toplantıda hem milletvekili seçimlerinin hem de cumhurbaşkanı seçimlerinin detaylı bir incelemesi yapıldı. Bazı üyelerin Millet İttifakı’ndaki partilerin alınan oy oranına katkısına yönelik eleştiriler sunduğu kaydedildi. Ayrıca seçimin ilk turunda “bahar” temasıyla yürütülen kampanyanın da eleştirildiği, seçmende oluşan “terörle işbirliği” algısının değiştirilmesine yeterince odaklanılmadığı vurgusunun yapıldığı belirtildi.

 

Görevlendirmelerde etkili olacak isim Kılıçdaroğlu

 

Partide bundan sonraki süreçte ilk olarak Meclis’te yapılacak görevlendirmelere odaklanılması bekleniyor. Bu kapsamda Meclis’te bugün yapılacak yemin töreni sonrası CHP; yeni grup başkanını, başkanvekillerini, TBMM başkanvekilini ve kâtip üyelerini seçecek. Görevlendirmede etkili olacak ismin Kılıçdaroğlu olacağı belirtiliyor.

Kılıçdaroğlu’nun parti içinde tartışma çıkmaması için adaylara “Kulis telefonları yapmayın” uyarısında bulunduğu söyleniyor.