Halktv’de 3 editör işten çıkarıldı

Halktv’de 3 editör işten çıkarıldı
23 Şubat 2021 09:29

Halk TV’nin web sitesi halktv.com.tr’de çalışan üç gazeteci Fırat Yeşilçınar, Ali Isıyel ve Batuhan Batan’ın işten çıkarılma gerekçesinde ‘sansür’ iddiası…

 

 

T24’te yer alan habere göre kanalın sahibi iş insanı Cafer Mahiroğlu tarafından işten çıkarıldıklarını belirten Fırat Yeşilçınar ve Ali Isıyel, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ilgili yapılması konuşulan bir haber nedeniyle işten çıkarıldıklarını iddia ettiler.

Kanal sahibi Mahiroğlu’nun ise işten çıkarma gerekçesi olarak Fırat Yeşilçınar ve Ali Isıyel’in aynı anda başka bir medya mecrasına çalışmalarını gerekçe gösterdiği öne sürüldü.

Konuyu sohbet uygulaması Clubhouse’a taşıyan Fırat Yeşilçınar ve Alı Isıyel’e BBC Türkçe’den Fundanur Öztürk’ün “Halktv.com.tr’de çalışırken başka yerde çalıştığınız iddiası var” sorusuna Ali Isıyel, “Evet başka yere çalıştık. Çünkü maaşlarımız geç yatıyordu, sansür yiyorduk” şeklinde yanıt verdi. Fırat Yeşilçınar ise “İBB ile ilgili, Olay TV yapılan haberler nedeniyle sansürleniyordu. İşten çıkarılacağımızı biliyorduk” ifadelerini kullandı.

Fundanur Öztürk’ün “ABC gazetesinde birkaç arkadaş işten çıkarıldı. İşten çıkarılmasında sizin de payınız olduğu iddiası var” sorusunu da Ali Isıyel “Dahlimiz yok, hatta yönetimle konuştuk işten çıkarmayın diye. Ben oraya haber yaparken, sosyal medyadan bizi ihbar ettiler deyim yerindeyse. Sonra iddialarını geri çektiler. Cafer Mahiroğlu da bu tweet’leri önümüze koydu. Bazı insanlar bunu ahlaki bulmayabilir tabii” yanıtını verdi.