AKP’li Külünk: Ultra lüks arabalarla belediyeye giderken iyiydi…

AKP’li Külünk: Ultra lüks arabalarla belediyeye giderken iyiydi…
5 Nisan 2024 10:43

AKP’li Metin Külünk, seçimlerden başarısızlıkla ayrılan AKP’li adaylar ile birlikte il ve ilçe başkanlarına “Milletin ve devletin kasasından harcanan paralarla, ultra lüks arabalarla belediyeye giderken iyiydi, şimdi neden sokakta yoksunuz?” diye tepki göstererek çağrıda bulundu.

 

 
Yerel seçimlerde hüsrana uğrayan AKP’de parti içinden de eleştiriler gelmeye devam ediyor.

AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Metin Külün, seçimi kaybeden adaylar ile birlikte il ve ilçe başkanlarına, sahaya yeteri kadar çıkıp, halk ile bütünleşmediklerine dikkat çekerek tepki gösterdi.

Seçimi kaybeden belediye başkanlarına tepkisini, sosyal medya hesabı X’ten (Twitter) sert bir üslupla dile getiren Külünk, “Milletin ve devletin kasasından harcanan paralarla, ultra lüks arabalarla belediyeye giderken iyiydi, şimdi neden sokakta yoksunuz?” diye sordu.

Külünk, “Sayın büyükşehir belediye başkan adayları, sayın ilçe belediye başkan adayları, İstanbul ve diğer şehirlerimizde sahaya inip vatandaşlarımıza giderek sizlere destek veren vatandaşlarımıza teşekkür ediniz, destek vermeyen vatandaşlarımızın neden vermediğini öğrenme vaktidir vakit!. Siz Sayın Erdoğan’ın lider ve halk bağlamında kurduğu disipline maalesef ayak uyduramadınız” çağrısında bulundu.

“Çekiliniz artık milletin yolundan!” diyen Külünk’ün paylaşımı şöyle:

“Seçimler olur, partiler yarışır; kazanılır veya kaybedilir. Seçim sonuçları, milletin sandık üzerinden öğrencisi olan siyasetçilerine verdiği dersin ta kendisidir. Ve seçim bittiği gün, aslında yeni seçim başlar. Seçimi kaybetseniz de, kazansanız da sokağa çıkar, millete teşekkür edersiniz.

 

 

‘ULTRA LÜKS ARABALARLA BELEDİYEYE GİDERKEN İYİYDİ ŞİMDİ NEDEN YOKSUNUZ’

 
Şimdi açık çağrımızdır; Türkiye’nin dört bir yanında seçimi kaybeden milletvekilleri, ilçe başkanları, belediye başkanları ve adayları, bugün, seçim sonrası dördüncü gün. Neden sahaya inmiyor, milletimize gidip teşekkür ederek doğrudan milletimizden nerede hata yaptığınızı öğrenmiyorsunuz? Milletin ve devletin kasasından harcanan paralarla, ultra lüks arabalarla belediyeye giderken iyiydi, şimdi neden sokakta yoksunuz?

Sayın büyükşehir belediye başkan adayları, sayın ilçe belediye başkan adayları, İstanbul ve diğer şehirlerimizde sahaya inip vatandaşlarımıza giderek sizlere destek veren vatandaşlarımıza teşekkür ediniz, destek vermeyen vatandaşlarımızın neden vermediğini öğrenme vaktidir vakit!

AK Parti İstanbul İl Başkanı ve kaybeden illerin il başkanları, bugünden tezi yok, adaylarınızla sahaya çıkınız, milletimize teşekkür ediniz, sandık başkanlarımıza, mahalle yönetimlerimize, gençlik kollarımıza, kadın kollarımıza teşekkür ediniz, ‘Biz buradayız, mücadelemiz yeni başladı’ deyiniz.

Siz Sayın Erdoğan’ın lider ve halk bağlamında kurduğu disipline maalesef ayak uyduramadınız. Çekiliniz artık milletin yolundan!”