CHP’li Öztunç: Düne kadar ortalık yaptığımız isimler CHP’yi dizayn etmeye çalışıyor!

CHP’li Öztunç: Düne kadar ortalık yaptığımız isimler CHP’yi dizayn etmeye çalışıyor!
23 Eylül 2023 14:32

CHP Ankara İl Başkanlığı kongresinde konuşan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, “Daha düne kadar beraber yan yana oturduğumuz ortaklık yaptığımız bazı isimler, CHP’yi dizayn etmeye çalışıyorlar. Bunlara CHP’liler izin vermezler, vermeyecekler” dedi.

 

 

Öztunç konuşmasında şunları kaydetti:

 

Ekonomi bitmiş, insanlar geçinebilmek için çok büyük sıkıntılar yaşıyorlar. Evet, CHP de zor günlerden geçiyor. Ama CHP zor günlerin partisidir. CHP, bu devleti kuran partidir. CHP, kendisine kurulan tuzakları da aşacaktır. Son günlerde dışarıdan CHP’yi dizayn etmek isteyenler var, başka partilerden.

 

 

Daha düne kadar beraber, yan yana oturduğumuz, ortaklık yaptığımız bazı isimler, CHP’yi dizayn etmeye çalışıyorlar. Bunlara CHP’liler izin vermezler, vermeyecekler. Bizler, CHP’nin evlatları, CHP’liler var oldukça bu partiyi dışardan dizayna izin vermeyeceğiz. Tartışabiliriz, konuşabiliriz, kendi aramızda bir yarış içerisinde olabiliriz ama hiçbir parmağın gelip partimizi karıştırmasına izin vermeyeceğiz, vermemeliyiz. Sizden bir kardeşiniz olarak ricam, 47 yıl sonra Kahramanmaraş’ta 2 milletvekilini örgütüyle çıkarmış bir kardeşiniz olarak ricam; fitne, fesada izin vermeyin. Fitneye, fesada kim geliyorsa onu da dışlayalım partiden hep beraber” dedi.