CHP’li Öztunç: Deprem bölgesinde köylüye traktör verilmedi, ödeme de yapılmadı!

CHP’li Öztunç: Deprem bölgesinde köylüye traktör verilmedi, ödeme de yapılmadı!
27 Mayıs 2023 06:17

Kahramanmaraş’ın köylerini ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, depremde enkaz altında kalan traktörlere dikkat çekti. Öztunç, “Çağrımız şu: Bir an evvel traktörlerle ilgili sorunları çözün. Vatandaşa traktör alması için gerekli parasını verin ya da vatandaşa devlet olarak traktör verin. Çünkü devletin görevi budur” dedi.

 

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraş Aslanbey Çiftliği Köyü’nü ziyaret etti. Öztunç, burada 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında enkaz altında kalan ve kullanılmaz hale gelen traktörlere dikkat çekti. Çiftçilerin traktörlerini kullanamadığını belirten Öztunç, şunları söyledi:

 

 

“TRAKTÖRLERE İHTİYACIN OLDUĞU GÜNLERDEYİZ”

 

“Deprem maalesef çok cana sebep oldu, çok canımızı aldı, evler yıkıldı, apartmanlar yıkıldı, köyde ağıllar yıkıldı ama bir de köylerde özellikle traktörler gitti. Her köyde çok sayıda traktör enkaz altında kaldı. Dolayısıyla tam mevsim tarlada çalışma mevsimi, tarlada çalışma mevsimi, tarlada işlerin olduğu mevsim. Yani bu traktörlere ihtiyacın olduğu günlerdeyiz. Ama maalesef köylüye traktörler verilmedi, herhangi bir ödeme de yapılmadı. Kayıt altına alındı ama ödemeler yapılmadı. Çağrımız şu: Bir an evvel traktörlerle ilgili sorunları çözün. Vatandaşa traktör alması için gerekli parasını verin ya da vatandaşa devlet olarak traktör verin. Çünkü devletin görevi budur.” ( ANKA)