CHP’li belediye başkanları, Kılıçdaroğlu’na, ‘adaylığınızı ilan edin’ dedi!

CHP’li belediye başkanları, Kılıçdaroğlu’na, ‘adaylığınızı ilan edin’ dedi!
26 Ocak 2023 10:05

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, CHP’li büyükşehir belediye başkanlarının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yaptığı ziyaretin tek gündem maddesinin, “seçim” olduğunu yazdı.

 

 

Saymaz, bugünkü yazısında başkanların, Kılıçdaroğlu’na, Altılı Masa’nın artık cumhurbaşkanı adayını açıklaması gerektiğini söylediğini aktardı.

 
Saymaz’ın aktardığına göre başkanlar, “’Seçim tarihi belli olsun, adayımızı açıklayacağız’ demiştik. Seçim tarihi belli oldu. Artık adayımızı açıklamalıyız. Toplumun beklentisi var. Bu bizleri sıkıntıya sokuyor. Artık çok uzadı. Belediyelerin seçim çalışması yapması için zaman kalmıyor. Taktiklerimiz ne olacak, bunları belirlemeliyiz” dedi.

 

 

Saymaz şöyle devam etti:

 

“Kılıçdaroğlu, her görüşü dikkatle dinledi ve not aldı.

Başkanlar, Kılıçdaroğlu’na, ‘adaylığınızı ilan edin’ teklifinde bulundu.

Dediler ki:

‘Çıkın, ‘adayım’ deyin. Artık zamanı geldi. Biz, CHP’nin belediye başkanlarıyız. Genel başkanımızın aday olmasını isteriz. Biz, başkanlar olarak desteğimizi sunalım.”

Başkanlar, toplantı bitimi, ‘Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığını destekliyoruz’ diye yazılı bir açıklama yapmayı önerdi.
CHP lideri reddetti.

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

‘Altılı Masa’nın selameti için böyle bir şey söylemeniz doğru olmaz. Altılı Masa’ya emrivaki yapmak diye yorumlanır. Sürece zarar gelmesini istemiyoruz.’

Kılıçdaroğlu, 30 Ocak’ta hükümet programının duyurulacağını ve şubat ayında adayın ilan edileceğini söyledi.”