CHP’li Başarır’dan valiliğe ‘miting’ tepkisi: Bilet mi kestin?

CHP’li Başarır’dan valiliğe ‘miting’ tepkisi: Bilet mi kestin?
5 Aralık 2021 16:10

Mersin Valiliği, CHP’nin Mersin’deki mitingine 21 bin 500 kişinin katıldığını duyurdu. CHP’li Başarır “Mersin’de kaç tane aç insan var, kaç işsiz var, onu say sayın vali” dedi.

 

 

Mersin Valiliği’nin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı ‘Milletin Sesi Mitingi’ne yaklaşık 21 bin 500 kişinin geldiği açıklamasına tepkiler sürüyor.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Mersin Valisi Ali İhsan Su’nun mitinge yönelik yaptığı değerlendirmeyi eleştirdi, “Hadi 20 bini, 21 bini de anladım ama 500 ne oluyor? Bilet mi kestin sayı vali?” diye sordu.

 

 

‘BİLETÇİ VALİ NEREDEN BİLİYORSUN BU SAYIYI?’

 
Mersin Valisi’nin mitingi engellemek için elinden geleni yaptığını belirten, geçmişte “Sana defalarca AKP’nin değil, herkesin valisi ol dedim” açıklaması yaptığını hatırlatan CHP’li Başarır şunları söyledi:

“Yüzbinler gelecek dedik ve geldi ama bu birilerini rahatsız etmiş. Miting öncesi mitingimizi engellemek için elinden geleni yapan, AKP il başkanı gibi davranan bir vali vardı. Görüyorum ki mitingten sonra da o vali iş başındaydı. Yine manipüle etmeye çalışıyor mitingimizi. Valiye göre 21 bin 500 kişi varmış, hadi 20 bini, 21 bini de anladım ama 500 ne oluyor? Bilet mi kestin sayı vali? Biletçi vali nereden biliyorsun bu sayıyı?”

 

 

‘SEN MERSİN’DE KAÇ İŞSİZ VAR ONU SAY SAYIN VALİ’

 
Mersin Valisi Ali İhsan Su’nun AK Parti’nin sözcüsü gibi davrandığını ifade eden CHP’li Başarır tepkisine şu sözlerle devam etti:

“Mersin’e hiç yakışmıyorsun. Sen benim ülkemde valilik yapabilecek bir insan değilsin. Sana defalarca AKP’nin değil, herkesin valisi ol dedim ama görüyorum ki sen AKP’nin sözcüsü olmaya devam ediyorsun. Çatlasanız da patlasanız da tüm Mersin, tüm Çukurova alanlardaydı. Onur duyduk, gurur duyduk. Sen de duy, sen de kabullen. Sen oradaki insanları sayma. Mersin’de kaç tane aç insan var, kaç işsiz var, sağlık, ekmek ihtiyacı olan kaç tane insan var onu say sayın vali. Sen güvenliği, asayişi sağla. Sen AK Parti İl Başkanı değil, sözüm ona sen Mersin valisisin. Bunu artık anla ama şunu bil ki gideceksin! Ben Mersin Milletvekili olarak senin gitmen için elimden gelen her şeyi yapacağım.”