CHP’den ’40 milletvekili hataydı’ itirafı!

CHP’den ’40 milletvekili hataydı’ itirafı!
3 Eylül 2023 08:20

‘Kemalizm ırkçılıktır’ sözleriyle hafızalara kazınan Taraf gazetesi yazarı ve CHP İzmir milletvekili Yüksel Taşkın, Altılı Masa’daki küçük partilere hediye edilen milletvekillikleriyle ilgili ‘hata’ yorumunda bulundu.

 
FETÖ’nün yayın organlarından Taraf gazetesinde yazarlık yapan CHP’li Yüksel Taşkın, hayatında hiçbir zaman yaşamadığı İzmir’den 1. sıra milletvekili adayı gösterilmiş ve Meclis’e girmişti.

Taşkın’ın adaylığı tepki çekmesine rağmen CHP kararından dönmemişti.

CHP’li Taşkın, katıldığı Medyascope yayınında itiraf niteliğinde açıklamalarda bulundu.

Altılı Masa’daki küçük partilere hediye edilen milletvekillikleriyle ilgili konuşan Taşkın,”40 milletvekili hataydı.” ifadelerini kullandı.

 

 

Taşkın, şu ifadeleri kullandı:

 

 

“Diğer partilerin seçimlere küme olarak girmesi gerekiyordu, biz uğraştık ikna edemedik. Tarih bunu böyle yazacak, bunu böyle kabul etmek lazım, diğer partilere 40 milletvekili vermek hataydı. Bu mevzu yanlış oldu. Doğruydu diye ısrar edersek insanlar kırılıyor.”

 

 

İZMİR’DEN ADAYLIĞI
CHP’li Taşkın, seçim öncesi İstanbul 1. bölgeden aday olmayı beklediğini ve hazırlıklarını bu yönde yaptığını belirterek, “İzmir’de adaylaştırılmam çok da tercihim değildi” diye konuştu.

İzmir’den aday gösterilmesi hakkında ‘ithal aday’ eleştirilerinin sorulması üzerine Taşkın, “Ben Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak İzmir’e sık sık geliyordum. Örgütle de temaslarım vardı. Aslında bir MYK Üyesi olarak İstanbul 1. Bölge için hazırlık yaptım. İzmir’de adaylaştırılmam çok da tercihim değildi. Çünkü kendi alanım değil. Diğer partilere de kontenjanlar tanındığı için benim burada adaylaştırılmam göze battı. Eleştiriler çok doğaldır ama herkes ön seçimle geldi de ben mi istisnayım? Ben milletvekillerinin belirlendiği komisyonda değildim. İzmir milletvekili adayı olmam bana da sürpriz oldu” dedi.