30 Mayıs 2021

Bunu da mı üst akıl yapmıştı?

Bunu da mı üst akıl yapmıştı?

Sedat Peker’i ABD ajan olarak kullanıyor diyor hükmet ve yandaşları, üst akıl onu hükümeti zayıflatmak için kullanıyor diyor hükümet ve yandaşları.

 

 

Safile USUL H&H YORUM

 

 

Ama şu, Sedat Peker’in 8. Videosunda söylediklerini ismiyle cismiyle yalanlasanız çok iyi olurdu…

 

 

Mesela şunları…

 

 

“MİT tırları yakalandıktan sonra kafamda şöyle bir şey oluşmuştu: Biz oraya hem toplumun duygularını yükseltmek hem de oradaki kardeşlerimize, Bayırbucak Türkmenlerine ve diğerlerine yardımcı olmak için İHA, kıyafetler, -ama sayıca çok fazla, oradaki tüm savaşçılara yetecek kadar- telsizler, çelik yelekler, onlar bunlar, tırlarca… Bu projeji düşündük. O milletvekili arkadaşımızla da konuştuk. O da düşünceyi aldı, iletmesi gereken yerlere iletti. Sonra dediler ‘Biz ek tırlar verelim, sizin tırlarla beraber (gitsinler)’. Bizin tırlar ‘Sedat Peker yardım konvoyu’ diye gidiyor. Basına da resimler veriyoruz. Tüm ekipmanları yolluyoruz. Ama benim adıma giden diğer araçlar var. Onlar da başka yerdeki Türkmenlere gidiyor diye biliyoruz. Araçların içinde ne olduğunu bilmiyoruz, bilmiyoruz dediysem silah var, saf çocuk değiliz. Bu da normal, olması gereken şey. Ama bu MİT tarafından, askeriye tarafından organize edilmiyor. SADAT tarafından organize ediliyor, SADAT’ın içindeki bir ekip tarafından. Bunların hepsini ben kendi paramla alıyorum ama onlar hariç, onların benimle hiçbir ilgisi yok ama benim adıma gidiyor. İşlem yapılmıyor, kayıt yapılmıyor, direkt geçiş yapılıyor. Sonra ben yüklü miktarda Mitsubishi araçlar yollamaya başlayınca dediler ‘Bize de biraz verir misin, orada savaşçılar…’, dedim tamam, verelim. Türkmenler her yerden videolarla teşekkür ediyorlar aracı aldık diye, bir iki tanesi Arapça konuşuyorlar. Sonra bizim Türkmen arkadaşlar ‘Bunlar el Nusracı’ dedi. Bizim diğer arkadaşlar da ‘Bu gidenler el Nusra’ya gidiyor’ diyor. Evet, benim üzerimden gidiyor. Samimi yapıyorum. Ama ben yollamadım, SADAT’çılar yolladı. Kibrit kutusuna sokacağım sizi, hem de devleti de yargılatmayacağım. “

 

 

Sedat Peker’in iddiası bu 8. Videoda.

 

 

Hadi, yalanlayın.

 

 

Ama şu bölümü özellikle yalanlayın.

 

 

Sedat Peker diyor ki, “SADAT (SADAT Hükümet’e yakın bir askeri danışmanlık şirketi, kurucusu Erdoğan’ın eski danışmanı Adnan Tanrıverdi) El Nusra’ya silah yolladı.”

 

 

Bunu özellikle yalanlayın.

 

 

Bir şirket nasıl oluyor, Türkiye’ye komşu ülkeye bu tür organizasyonlar yapıyor, bunu da anlatın.

 

 

Bu arada, Türkiye Sedat Peker “arkası yarına” kitlenmiş vaziyette.

 

 

Ve, bu dönem bir parça İtalya’nın 70’lerine benziyor.

 

 

Yani, toplumun siyasal enerjisini mafya çözülmelerinden aldığı döneme.

 

 

Zira İtalya’daki mafya olayı devletin mevcut durumunu gösteren bir ayna idi ve siyasal reform işte o noktadan başladı.

 

 

Bu nedenle de bu işlerin siyasal enerjisi çok yüksek oluyor.

 

 

Safile USUL Twitter

 

 

 | 
 |