‘Bahçeli, ‘Kavala’ konusuna onay verecek’ iddiası!

‘Bahçeli, ‘Kavala’ konusuna onay verecek’ iddiası!
22 Mayıs 2024 08:29

Gazeteci İsmail Küçükkaya siyasi partilerin normalleşmesi kapsamında MHP genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Osman Kavala ile ilgili sürece onay vereceğini söyledi.

 

 

Halk TV programcıları İsmail Küçükkaya ve Kürşad Oğuz “siyasette normalleşme” sürecini değerlendirdi. Küçükkaya, “Öyle bir süreç yaşayacağız ki, Özgür Özel ile Erdoğan görüşecek; Erdoğan bunu Bahçeli ile konuşacak ve belirli konularda uzlaşmaya varacaklar. Adım adım gidecekler. Kavala konusunun da önümüzdeki belirgin bir süreç içinde çözüleceğini düşünüyorum” dedi.

 

 

İsmail Küçükkaya açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:
“MHP’nin rızası alınarak bir takım somut adımların atılması gerekiyor. Örneğin 28 Şubat generallerinin içeriden çıkarılması, yüzde yüz normalleşmenin bir kazanımıydı. Bunun mekanizmasının nasıl olduğunu hatırlayacak olursak; Bu konu Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Özel’in görüşmesinde gündeme geldi. Bu konuda somut adım atıldığı gün, Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü, Büyükelçi Hasan Doğan CHP ile görüşmeye katılan Namık Tan’ı arıyor ve “Cumhurbaşkanımız talimat verdi, Özgür Özel’in gündeme getirdiği o konu çözüldü’ diyor. Burada MHP’nin de onayı var.

 

 

‘BAHÇELİ ‘KAVALA’ KONUSUNA ONAY VERECEK!’
MHP’nin onay vermediği bir normalleşme adımı olmayacak. Öyle bir süreç yaşayacağız ki, Özgür Özel ile Erdoğan görüşecek; Erdoğan bunu Bahçeli ile konuşacak ve belirli konularda uzlaşmaya varacaklar. Adım adım gidecekler.

Kavala konusunun da önümüzdeki belirgin bir süreç içinde çözüleceğini düşünüyorum. Bahçeli’nin buna da olur vereceğini ve ülkenin yüksek menfaatleri söz konusu edilerek böyle bir mekanizmanın işleyeceği kanaatindeyim. Bu normalleşmenin önümüzdeki kısa vadede Demirtaş’ı etkilemeyeceği kanaatindeyim.”