AKP’li başkandan eski AKP’li başkana ‘borç’ tepkisi!

AKP’li başkandan eski AKP’li başkana ‘borç’ tepkisi!
17 Nisan 2024 11:02

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er, AKP’li bir önceki başkan Selahattin Gürkan’dan 17 milyar 80 milyon 45 bin 700 TL borçla belediyeyi devraldıklarını açıkladı.

 

ANKA

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi yeni dönemin ilk toplantısını dün yapıldı…

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er, göreve başladığı ilk gün maaş ödemesinde zorlandıklarını dolayısıyla kredi çekerek maaş ödemesi yaptıklarını söyledi.

Er, Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda bir önceki Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’dan 17 milyar 80 milyon 45 bin 700 TL borçla belediyeyi devraldıklarını belirterek şunları söyledi:

-Bu borcun artmasına sebep şeylerden biri; yani biz kaynak arayışına girdik. Burada açık açık söylemem lazım buraya geldiğim ilk gün maaş ödemek durumundaydım.

-Maaşı çek ve krediyle, 85 milyonu kredi kullanarak ödedik yoksa personelimize maaşı ödeyemeyecektik.

-Dolayısıyla ne yapabiliriz, bunu nasıl ödeyebiliriz arayışına geçtik. Dedik ki gayrimenkullerimiz nelerdir; bunlardan birkaç tane satabilirsek, belki durumu düzeltiriz. En azında rutinlerimiz şey yaparız.

-Ankara’yla temasa geçip, orada kaynak gelene kadar bunlarla ilgili başlangıç yapmış oluruz diye düşündük ama maalesef burada da kaynak bulamadık.