AKP'li başkan artık serbest

AKP'li başkan artık serbest
4 Ekim 2012 18:23

PKK’lılar tarafından kaçırılan AK Parti Hakkari İl Başkanı Abdulmecit Tarhan, serbest bırakıldıktan sonra yanındaki heyetle Şırnak’ın Silopi İlçesi’nden Irak’a açılan Habur Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yaptı.
 
Abdülmecit Tarhan’ı Irak’a almaya giden heyette yer alan Mazlum-Der yöneticisi Abdurrahim Semavi, “Biz bir heyet olarak 31 gün önce PKK güçleri tarafından alıkonulan Ak Parti Hakkari İl Başkanı Abdulmecit Tarhan arkadaşımızı sağlık bir şekilde aldık. Bu vesile ile birkaç gündür Kürdistan bölgesindeydik. Serbest bırakılan başkan aşırı yorgunluk ve özel sebeplerden dolayı burada durmak istemedi. Başkan açıklamayı Hakkari’de yapacaktır. Başkanın istifa edip etmemesi kendisinin inisiyatifinde. Ancak kendisine herhangi bir dayatılma yapılmadığını öğrendik” dedi.
 

Abdurrahim Semavi, PKK’lıların kaçırdıkları Ak Parti İl Başkanı Abdulmecit Tarhan’a ‘sıkıntı yaşatmadıklarını’ ileri sürerek, “Biz kendilerinin istemiş olduğu bir yere gittik. Orada bir protokol imzalayarak kendilerini teslim aldık. Protokolde KCK yasalarına gözaltına alındı diye ibare vardı. Biz hiç pazarlık etmedik ve pazarlık edecek durumda da değildik” diye konuştu.