Adamsın…

Adamsın…
22 Eylül 2016 09:00

Çevrende en güzel kadınlar varken ve sen tüm erkeklerden yakışıklıyken adın magazin gazetelerine düşmemişse adamsın.

 

 

 

 

Dr. Semih DİKKATLİ H&H YORUM

 
Tüm ülke seni izlemek için kuyruk olmuşken, sen ülken için daha iyisini yapmaya karar vermişsen adamsın.

 
Yeşilçam’ın belli başlı yapımcılarını karşına alıp aylarca işsiz kalmışsan, işportacı olmuşsan, denizlerde can kurtarmış, taksilerde direksiyon sallamışsan adamsın.

 
Tam da bu sürecin üzerine Maden diye bir film çevirmiş ve bir de sistemin dikkatini üzerine çekmişsen, durmamış Yılmaz Güney’le Sürü olmuş, Yol olmuşsan, Doğu İnsanı’nın acıları için Derman olmuşsan adamsın.

 
Kolay bir hayat seçebilecekken, insanlar açken, işkence görüyorken yalı hayatlarını reddederek mazlumun yanında yer almışsan, devrimci, solcu olmuşsan adamsın.

 
Tekel, maden, DİSK işçileri için en ön safta yer alıp, askerler tarafından hapse atılmışsan, 1 Mayıs’larda korkmadan yürümüşsen adamsın.

 
Sana işkence eden, o zarif saçlarının bitlenmesine neden olan kimi askerlere rağmen, kumpas mağduru askerler için Silivri barikatlarında gaz yemişsen adamsın.

 
Solcu kimliğine, Atatürk ve onun yarattığı Cumhuriyet değerlerini ekleyerek, çakma solculara inat dimdik ayakta kalmışsan adamsın.
Ali İsmail için, Berkin için, Gezi için korkusuzca öne çıkmışsan adamsın.

 
Bir eğitimciden daha çok eğitim için uğraştıysan, çağdaş, laik, Atatürkçü bir gelecek için yırtındıysan, yoktan bir Taş Mektep yarattıysan adamsın.

 
Zor zamanlarında, Türkan Saylan Hoca’nın yanından durduysan ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne sahip çıktıysan, Aziz Nesin Vakfı’na ve daha nice vakıf ve derneklere gönlünü kattıysan adamsın.

 
İşçinin, emekçinin hakkı için Soma Davası’nın gönüllü avukatı gibi davrandıysan, Barış Davası’nda sanık sandalyesinde oturduysan adamsın.
Kimi yöneticilere yağ yakacağına, karşı durduysan adamsın.

 
Saçlı-saçsız, bıyıklı-bıyıksız, sakallı-sakalsız hallerinde bile; en güzel yüzünle, halka en yakışıklı selamını çakmışsan adamsın.

 
Ölümle pençeleşirken bile dostlarına, sevenlerine umut dağıttıysan, sonra da sessizce ölüp gittiysen adamsın.

 
Ölümünle Türk Solu’nu bir araya getirdiysen, umutsuz kalabalıklara yeniden umut olduysan adamsın.

 

 
Tüm bunları bir arada yapmışsan TARIK AKAN’SIN…

 

 

 

Dr. Semih DİKKATLİ Twitter

 

 

 

 


Yazarın Son Yazıları:
İçimdeki çocuğun bayramı
Herkes birine zorba…
Kara Kutu… Hadi yüzleşelim…