19 yıldır cumhurbaşkanı görmeyen şehir!

19 yıldır cumhurbaşkanı görmeyen şehir!
4 Kasım 2009 12:10

Orası Kamer Genç’in memleketi. En son giden cumhurbaşkanı Turgut Özal olmuş. Yeni 19 yıldır cumhurbaşkanı görmeyen bir şehir;Tunceli’ye 19 yıl sonra ilk kez bir cumhurbaşkanı gidiyor. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yarın Tunceli Üniversitesi’nin yeni akademik yıl açılış törenine katılacak.

Tunceli Valisi Mustafa Taşkesen, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Gül’ün kamu kurumlarını, Belediye Başkanlığını, Hacı Bektaş Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret ederek dernek yetkililerinden Cemevi ve sorunları hakkında bilgi alacağını belirtti.

Vali Taşkesen, Cumhurbaşkanı Gül’ün bu ziyaretine çok önem ve öncelik verdiğini belirterek, ildeki Sivil Toplum Örgütleri temsilcileriyle bir araya gelerek onların sorunlarını dinleyeceğini söyledi.

Taşkesen, Cumhurbaşkanı düzeyinde 19 yıl aradan sonra gerçekleşecek ziyaretin, son yıllarda hep olumsuz haberlerle gündeme gelmiş olan Tunceli’nin sorunlarını ve güzelliklerini göstermesi açısından büyük bir fırsat olduğunu kaydetti.

EN SON GİDEN ÖZAL OLMUŞTU

Tunceli?ye giden ilk sivil Cumhurbaşkanı 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal olmuştu. Özal, Cumhurbaşkanı seçilmesinin hemen ardından kenti ziyaret etmişti.